Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Czyń dobro gdziekolwiek jesteś, aby każdy mógł powiedzieć “ to jest dziecko Chrystusa “. Znoś utrapienia, choroby, cierpienia z miłości do Boga i dla nawrócenia biednych grzeszników. Podtrzymuj słabego, pocieszaj tego co płacze” - Ojciec Pio.

27 stycznia 2022. Czwartek.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

Sakramenty


CHRZEST

Udzielany jest w każdą niedzielę podczas Mszy św. o g. 12.00. Rodziców i kandydatów na rodziców chrzestnych (naszych parafian) obowiązuje udział w katechezie chrzcielnej w piątek o g. 19.00.

Wymagane dokumenty: akt urodzenia dziecka (USC); zaświadczenie z parafii rodziców chrzestnych. Rodzicami chrzestnymi mogą zostać osoby bierzmowane będące praktykującymi katolikami.

Zaświadczenia na chrzetnych wydajemy w kazdy piątek po wysłuchaniu katchezy o 19.00BIERZMOWANIE

Spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbywają się w piątek o 19.00MAŁŻEŃSTWO

Bezpośrednie przygotowanie do sakramentu małżeństwa obejmuje uczestnictwo w katechizacji przedmałżeńskiej (10 spotkań) oraz indywidualne spotkania z doradcą życia rodzinnego w poradni rodzinnej. W naszej parafii katechizacja przedmałżeńska zaczyna się:
02 listopada 2016,
01 lutego 2017,
05 kwietnia 2017
i 07 czerwca 2017
o godz. 19.00 w kaplicy. Na pierwszym spotkaniu dokonujemy zapisów na kurs


Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii 3 miesiące przed planowaną datą ślubu posiadając: dokumenty otrzymane z USC potwierdzające brak przeszkód do zawarcia małżeństwa; metryki chrztu (ważne trzy miesiące od daty wystawienia); zaświadczenie o ukończonym kursie przedmałżeńskim i odbytych spotkaniach w poradni rodzinnej. Na podstawie przedstawionych rozmów spisywany jest protokół kanonicznego badania narzeczonych i przyjmowane są zapowiedzi (druga strona otrzymuje prośbę do swojego proboszcza o ich wygłoszenie; po wygłoszonych zapowiedziach dostarcza stosowny dokument do parafii w której spisano protokół).SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA

Spowiadamy w dni powszednie pół godziny, a w niedzielę 10 minut przed każdą Mszą św.SAKRAMENT CHORYCH

Zgłoszonych wcześniej chorych odwiedzamy w każdą pierwszą sobotę miesiąca od g. 9.30, natomiast w sytuacjach nagłych na każde wezwanie.