sakramenty

Transmisja Mszy św. z naszego Sanktuarium

 Msza św.  2 października 2022 godz. 12.00 rtmp://a.rtmp.youtube.com/live2

Od mych lat młodzieńczych modlitwa różańcowa miała ważne miejsce w moim życiu duchowym… . Różaniec towarzyszył mi w chwilach radości i doświadczenia. Zawierzyłem mu wiele trosk. Dzięki niemu zawsze doznawałem otuchy. Dwadzieścia cztery lata temu, 29 października 1978 roku, zaledwie w dwa tygodnie po wyborze na Stolice Piotrową, tak mówiłem, niejako otwierając swe serce: Różaniec „ to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. (…) W te same dziesiątki Różańca serce nasze może wprowadzać wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy bliźnich, zwłaszcza tych, którzy nam są najbliżsi, tych o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim”

Św. Jan Paweł II, Rosarium Virginis Mariae, 2

Różaniec wywodzi się od łacińskiego słowa „rosarium”, które oznacza po prostu „wieniec z róż”. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe które w październiku w naszym Sanktuarium św. O. Pio będą odprawiane  w niedzielę i święta o godz. 17.15. W dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zaś od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 odbywa się różaniec dla dzieci. Przybądźmy na wspólną modlitwę jak najliczniej by wspólnie zanieść Maryj jak największy wieniec z róż naszych modlitw.

Uroczystość odpustowa

 

            18 września obchodziliśmy w naszej parafii coroczną uroczystość odpustową ku czci św. o. Pio. O godzinie 12.00 została odprawiona Eucharystia, którą koncelebrował metropolita lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik. Ksiądz proboszcz Andrzej Kuflikowski, witając Gościa wyraził wdzięczność za obecność lubelskiego Pasterza Dusz i prosił o modlitwę za wszystkich parafian. Przypomniał, że dewizą o. Pio są słowa: „Droga do Nieba to nieustanna Eucharystia  i konfesjonał”. Podczas homilii Arcybiskup mówił, że aby być świętymi wystarczy nasza decyzja o życiu w miłości i dla miłości. Wystarczy wybrać Boga. Arcybiskup wspomniał też spotkanie Jana Pawła II z ojcem Pio w roku 1947 oraz list, który napisał przyszły Papież z prośbą o modlitwę w intencji zagrożonego życia Wandy Półtawskiej. Po Eucharystii i odśpiewanej litanii do św. o. Pio odbyła się procesja wokół świątyni.

            O 14.00 rozpoczął się Festyn Rodzinny kończący lato, podczas którego można było odwiedzić stoiska ze słodkościami i innymi pysznymi specjałami, a także stragany z zabawkami dla milusińskich. Jak co roku odbyły się koncerty znanych i lubianych wykonawców. Z Poronina przybyli górale na czele z Hanką Rybką, poruszyli nasze serca muzyką bliską między innymi Papieżowi Janowi Pawłowi II. Można było też usłyszeć najbardziej znane warszawskie przeboje wykonane przez zespół Praskie Małmazyje. Co ciekawe – słowo „małmazyje” pochodzi ze Wschodu, spod Lwowa i oznacza wykwintności, smakowitości. I tak jak nazwa zespołu wskazuje wykonywane są same najlepsze „kęski” muzyczne. Zaprezentowali się także: Marcin Styczeń, Grupa Bene oraz niezapomniana z włoskich przebojów wykonywanych z Marco Antonellim Halina Benedyk.

            Czas tej wyjątkowej niedzieli bardzo szybko minął w radosnej i gorącej atmosferze mimo chłodnej aury.

 

V Diecezjalny Dzień Chorego i Seniora

 

            W sobotę 24 września o godzinie 11.00 rozpocznie się w naszej parafii V Diecezjalny Dzień Chorego i Seniora. Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby potrzebujące Najlepszego Lekarza Dusz i Ciał. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Jacek Grzybowski, podczas Mszy św. udzieli sakramentu namaszczenia chorych. Wszyscy potrzebujemy zdrowia i tego fizycznego, i psychicznego, dlatego po Mszy św. będzie można skorzystać z darmowych porad lekarskich. Ważna jest rozmowa, wymiana doświadczeń. Każdy chory jest wyjątkowo umiłowany przez Chrystusa. Cierpienie w chorobie jest cierpieniem szczególnie trudnym w życiu każdego człowieka, dlatego przychodźmy do Lekarza Dusz i Ciał, prośmy o uzdrowienie, posilajmy się Słowem i Ciałem Bożym, a będzie nam łatwiej nieść krzyż choroby i podeszłego wieku.

 

 

 

Msze Święte niedzielne w naszym Sanktuarium:
godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 (online), 15:00, 16:15, 18:00 i 20:30

 

W tygodniu Msze Święte o godz. 7:00, 8:00, 9:00, 15.00 (z Koronką do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku),18:00 (wtorki- online)

Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za ofiary składane do puszek w kościele i na konto bankowe parafii, na utrzymanie naszego Sanktuarium św. Ojca Pio.

Numer konta parafialnego:

86801500040009229420700001
Parafia św. Ojca Pio
ul. Fieldorfa 1
03- 984 Warszawa