OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ADWENTU – NIEDZIELA GAUDETE
12 GRUDNIA 2021 ROKU
- Pragniemy przypomnieć, że wierni przebywający w Kościele zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.
- Trwa Adwent, czyli czas szczególnego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich parafian i gości skorzystania z sakramentem Pokuty i Pojednania.
- Dziś przypada III Niedziela Adwentu zwana niedzielą GAUDETE. Różowy kolor szat liturgicznych przypomina nam o bliskości Świąt Narodzenia Pańskiego. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ksiądz Profesor Marek Tatar, wykładowca UKSW. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą sprawowane przez całą niedzielę, zaś w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00, 18.00 i 20.30. Osobę Księdza Rekolekcjonisty polecamy modlitwą parafian i gości.
- Koncert Adwentowy –„ Oratorium Piotra Harasimiuka” , odbędzie się dzisiaj o 13.00 w naszym Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy.
- Dziś o godz. 17.15 zapraszamy na różaniec.
- Dziś o godz. 18.00 będziemy w naszej parafii gościć Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego. Ksiądz Biskup będzie sprawował Mszę św. w intencji Pilotów, Stewardess i wszystkich Pracowników Portów Lotniczych a także dokona instalacji relikwii błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego – kapłana naszej Diecezji. Siostry Loretanki o 17.45 przybliżą postać bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego.
- W czasie Adwentu zapraszamy na Msze św. o świcie zwane roratami. Msze św. roratnie celebrowane są od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Do udziału w roratach szczególnie zachęcamy Dzieci i Młodzież. Prosimy o zabieranie ze sobą lampionów roratnich.
- W poniedziałek 13 grudnia przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach o ofiarach tamtych dni i o naszej Ojczyźnie.
- W poniedziałek z racji 13. Dnia miesiąca będzie celebrowana Msza św. przez wstawiennictwo Dzieci Fatimskich, zaś po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się różaniec fatimski.
- We wtorki odbywają się bezpłatne konsultacje z psychologiem. Zapisy na konsultacje w zakrystii.
- W środę od godz. 18.30 do 20.00 czynna jest Poradnia Rodzinna.
- Biblioteka parafialna czynna w czwartki od 10.00 do 11.00
- W czwartek o godz. 19.00 w bibliotece parafialnej odbędzie się spotkanie Wspólnoty Caritas.
- W piątek 17 grudnia rozpoczyna się II część adwentu będąca czasem bezpośredniego przygotowania się do Świąt Narodzenia Pańskiego.
- W piątek 17 grudnia na Mszy św. roratniej o godz. 6.45 odbędzie się konkurs na najpiękniejszy lampion.
- Msza św. dziękczynna w 70 rocznicę święceń kapłańskich naszego Biskupa Seniora Ks. Bpa Kazimierza Romaniuka 17 grudnia o 12.00 w katedrze św. Floriana. Osobę ks. Bpa polecamy modlitwom diecezjan.
- W piątek o godz. 19.00 w kaplicy odbędzie się kolejne spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy ROK I.
- Pragniemy przypomnieć, że w każdy piątek o godz. 19.00 w kancelarii odbywa się spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Sakramentem Chrztu św.
- Próby scholii dziecięcej „Oremus” odbywają się w piątki od godz. 18.00 do 19.00 w sali nad zakrystią. Próby chóru dorosłych odbywają się w piątki w sali nad zakrystią między godz. 19.00 a 20.00.
- W sobotę o godz. 9.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji Służby Liturgicznej
– Ministrantów, Lektorów i ich Rodziców. Po Mszy św. w kaplicy odbędzie się spotkanie opłatkowe.
- Miesięczna Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych będzie celebrowana w sobotę 18 grudnia o 12.00 w kaplicy.
- Tradycją lat minionych, nasza parafia organizuje „Szlachetną paczkę Ojca Pio”, czyli wsparcie dla potrzebujących. W związku z tym wydarzeniem, w kościele pojawiła się choinka, na której bombkach wypisane są artykuły, które chcemy przekazać jako wsparcie dla potrzebujących. Parafianie i goście, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło świątecznej pomocy, mogą zabrać z choinki dowolną bombkę i ofiarować to, co będzie na niej zapisane. Zakupione prezenty wraz z bombkami należy złożyć w zakrystii do niedzieli 19 grudnia. W tym roku pragniemy pomóc potrzebującym rodzinom naszej parafii i Polskim Domom Dziecka prowadzonym na Litwie przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
- W niedzielę 9 stycznia o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji wszystkich dzieci, które przyszły na świat w 2021 roku. Zainteresowanych Rodziców prosimy o zgłaszanie danych Dzieci, w celu przygotowania dla nich okolicznościowych pamiątek.
- W niedziele 16 stycznia w naszym sanktuarium o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji wszystkich małżeństw. Te pary, które w 2021 roku obchodziły okrągłe jubileusze małżeńskie prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, w celu przygotowania dla nich okolicznościowych pamiątek.
- . Opłatki na stół wigilijny, świece Caritas, karty świąteczne do nabycia na stoliku pod chórem. Opłatki ofiara dobrowolna. W kaplicy Matki Bożej kosz na trwałą żywność i środki czystości do paczek dla potrzebujących Rodzin naszej parafii.
- . Parafialna pielgrzymka samolotowa do Fatimy i Santiago de Compostela odbędzie się w dniach 18-24 czerwca 2022. Koszt 3140. Zapisy i programy w zakrystii.
- Zachęcamy do udziału w Synodzie o synodalności. Ankiety do wypełnienia w wersji papierowej na stoliku pod chórem zaś w wersji elektronicznej do pobrania na naszej stronie parafialnej bądź stronie naszej diecezji.
- W tym roku, również ze względu na pandemię, wizyta duszpasterska będzie wyglądała inaczej. Po Nowym Roku będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic i bloków, na Msze święte na godz. 15.00 i 19.00 w wyznaczone dni. Msze będą sprawowane w intencji zaproszonych mieszkańców i będą połączone z błogosławieństwem kolędowym. Dokładny plan i terminy podamy w przyszłą niedzielę.
- Msze św. on-line z naszego sanktuarium w niedzielę o 12.00 , roraty 6.45, wtorki 18.00.
- Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.
W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00, zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.
- Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio
Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski