Festyn 2011

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS

Relacja z Parafialnego festynu z okazji Dnia Dziecka zorganizowanego przez PZC przy parafii p.w. św. O. Pio w dniu 29.05.2011 r.

W dniu 29.05.2011 r. odbył się już szósty raz parafialny festyn z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorem był Parafialny Zespół Caritas. Dzięki zaangażowaniu członków Zespołu Caritas oraz aktywności wielu ludzi dobrej woli możliwe było zorganizowanie festynu z licznymi atrakcjami.

Dzień Dziecka rozpoczęła msza św. dla dzieci uświetniona uczestnictwem dziecięcego zespołu muzycznego. Po mszy świętej ksiądz Proboszcz Andrzej Kuflikowski oficjalnie otworzył festyn, który trwał do godziny 16:00. Każde dziecko: małe, duże i średnie mogło znaleźć coś dla siebie: dzięki dziewczętom z Gimnazjum przy Ostrobramskiej, które malowały buźki, nasze maluszki mogły stać się pieskiem, kotkiem, kwiatuszkiem, w kąciku papieskim posłuchać bajek i uczestniczyć w konkursie kolorowanek, wraz z Czerwonym Kapturkiem bawić się na scenie, przejechać się na kucyku, uczestniczyć w grach i zabawach zorganizowanych przez Przedszkole AGATKA lub integrować się wspólnie z innymi dziećmi w suchym basenie lub na zjeżdżalni.

Na starsze dzieci również czekało wiele atrakcji, jak konkurs wiedzy o Papieżu Janie Pawle II, konkurs plastyczny o tematyce Papież Jan Paweł II i dzieci, konkurs MAM TALENT. Cieszymy się, że w parafii Gocław mamy dużo dzieci z tak wielką wiedzą papieską otwartych na integrację, komunikację i zabawę.

Do konkursu MAM TALENT zgłosiło się spontanicznie blisko 15 uczestników, którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, zręcznościowe oraz taneczne.

Oprócz gier i zabaw dzieci mogły ciągnąć szczęśliwe losy w loterii fantowej z ponad 500 fantami, w której każdy los wygrywał!

Nasz parafialny festyn uświetniła obecność różnych formacji, jak m.in. „FIGURA”, pod kierownictwem pani Weroniki prezentującej pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu swoich podopiecznych oraz krótki kurs kroków tanecznych, z Klubu Kultury Gocław: Międzynarodowe Profesjonalne Studio Wokalno – Estradowe im. Anny German, które przygotowało przepiękny występ wokalny młodego artysty Czarka, Zespół wokalno-gitarowy SEKRET pod kierownictwem pani Ireny Wojtczak-Góreckiej, z bogatym repertuarem muzycznym, wykonujący utwory w języku polskim oraz angielskim, Zespół Karate prowadzony przez Sensei AKT , przybliżający nam komendy Karate i profesjonalny pokaz walk.

Gościliśmy również przystojnych strażaków, którzy przybliżyli swoją pracę oraz zaprezentowali wyposażenie samochodu strażackiego. Dzieci miały możliwość sfotografować się za kierownicą strażackiego wozu.

Pomyśleliśmy również o Dorosłych organizując kawiarenkę z domowymi wypiekami.

Ale niestety – czas płynie szybko i trzeba zakończyć doroczny festyn. Zapraszamy za rok na kolejny festyn, z nowymi fantami, zabawami, konkursami i atrakcjami.