WNĘTRZE KAPLICY

Wystrój wnętrza kaplicy


 

 

 

 

W parafii pod wezwaniem św. Ojca Pio nie może zabraknąć wizerunków naszego Patrona… Mamy ich wiele… Na ścianie ołtarzowej obok Krzyża widnieje obraz poświęcony przez papieża Jana Pawła II (u góry z prawej), w bocznej kaplicy jest obraz ofiarowany przez naszego Ordynariusza (z lewej). Stoi tam również figura – dar parafian pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo. Jeszcze jedna figura naszego Patrona peregrynuje odwiedzając mieszkania wszystkich parafian, którzy chcą gościć O. Pio w tym wyjątkowym znaku.

 

Św. Joanna Beretta – Molla. (z lewej)
Joanna Beretta-Molla została beatyfikowana i kanonizowana w Rzymie przez Jana Pawła II. Wzywana jest szczególnie przez matki które pragną i oczekują potomstwa. W obliczu choroby nowotworowej nie zgodziła się na zabicie czwartego – nienarodzonego jeszcze dziecka. Poświęciła swoje życie, by jej córka mogla żyć.

Św. Josemaria Escriva (z prawej)
Założyciel Opus Dei. „Człowiek, który kochał Chrystusa.” Przyciągał wielu ludzi, rozbudzał u osób, które go słuchały, które czytały i czytają jego pisma, pragnienie powrotu do Boga, do traktowania Go jak Ojca, Przyjaciela, Miłości…, do wysiłku, by dusze zbliżały się do Niego. Kanonizowany przez Jana Pawła II.

Św. Juda Tadeusz (z lewej)
Jest autorem jednego z listów Nowego Testamentu. Po Zesłaniu Ducha Świętego Juda głosił Ewangelię w Palestynie, Syrii, Egipcie i Mezopotamii.

Św. Juda Tadeusz uważany jest też za patrona spraw beznadziejnych – jest wzywany w szczególnych potrzebach.

W żadnym Kościele nie może zabraknąć wizerunków Tej, którą sam Jezus dał nam za Matkę. W naszej kaplicy znajdziemy obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, Jest z nami również jako Nieustająca Orędowniczka w intencjach, które w każdą środę do Niej przynosimy. Modlimy się także przed figurą Pani z Fatimy ufundowaną przez pielgrzymujących do Portugalii parafian.

Od niedawna jest w naszej kaplicy także kopia obrazu Matki Bożej Szkaplerznej, koronowanego w roku 1749 w Kościele Dominikanów w Łucku. Obraz ufundował nasz parafianin, przebywający swego czasu na placówce dyplomatycznej na Ukrainie.


Św. Józef
Opiekun Jezusa, mąż Najświętszej Maryi Panny – nazywany również jej Oblubieńcem. Jest opiekunem Kościoła Świętego, patronem ludzi pracy, a także mężów i ojców. Święty Józef czczony jest również jako patron dobrej śmierci.

Figura św. Antoniego
Dar ks. infułata Jana Byrskiego – proboszcza sanktuarium tegoż Patrona w Mińsku Mazowieckim.