Ziemia Święta

14.03 – 21.03.2017

Trasa: Warszawa – Tel Aviv – Cezarea Nadmorska – Góra Karmel – Góra Tabor – Nazaret – Jezioro Galilejskie – Kafarnaum – Tabgha – Kana Galilejska – Jardenit – Jerycho – Qumran – Morze Martwe – Betlejem – Jerozolima – Ain Karem – Betania – Tel Aviv – Warszawa

 

 

 

Od 2000 lat chrześcijanie z całego świata przybywają do Ziemi Świętej, która jest naszym duchowym dziedzictwem. Pielgrzymi podążają śladami Jezusa z Biblią w ręku i modlą się w miejscach w których Jezus nauczał. Jest to miejsce i niepowtarzalna okazja poznania biblijnej krainy, pogłębienia wiary i duchowej przemiany na resztę życia.

Trasa: Warszawa – Tel Aviv – Cezarea Nadmorska – Góra Karmel – Góra Tabor – Nazaret – Jezioro Galilejskie
– Kafarnaum – Tabgha – Kana Galilejska – Jardenit – Jerycho – Qumran – Morze Martwe – Betlejem – Jerozolima
– Ain Karem – Betania – Tel Aviv – Warszawa

DZIEŃ 1 Warszawa – Tel Aviv 14.03 (wtorek)
Zbiórka uczestników na MDL Okęcie o godz.17.15, odprawa graniczna. Przylot do Tel Avivu (zmiana czasu) o godz. 00.15. Transfer do hotelu w Jaffie, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2 Cezarea – Góra Karmel – Góra Tabor – Nazaret 15.03 (środa)
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu – miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz Amfiteatr Heroda Wielkiego. Przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz kościół Najświętszej Pani Karmelu. Góra Tabor – Bazylika Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Nazaret: Bazylika Zwiastowania, Źródło Marii, kościół św. Józefa. Kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie nad Jeziorem Galilejskim.

DZIEŃ 3 Jezioro Galilejskie – Kafarnaum – Tabgha – Kana Galilejska 16.03 (czwartek) Śniadanie w hotelu. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum – miasto w którym Jezus mieszkał w czasie swojej działalności duszpasterskiej w Galilei (Mt 4:13). Przejazd na Górę Błogosławieństw, gdzie Jezus wygłosił Kazanie na Górze (Mt 5:1-12). Wizyta w Tabgha – kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz kościół Prymatu św. Piotra. Kana Galilejska, miejsce gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino (J 2:1-11). Odnowienie ślubów małżeńskich w kaplicy. Powrót do hotelu w Tyberiadzie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 Jardenit – Jerycho – Qumran – Morze Martwe 17.03 (piątek) Śniadanie w hotelu, przejazd do Jardenit- odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerycho – jedno z najstarszych miast na świecie oraz pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym – możliwość kąpieli. Qumran (miejsce odnalezienia najstarszych rękopisów i manuskryptów religijnych). Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na kolację i nocleg, (hotel w Betlejem).

DZIEŃ 5 Betlejem – Jerozolima – Ain Karem 18.03 (sobota) Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Betlejem – plac Żłóbka, wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Bazylice św. Katarzyny i Grocie św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy, gdzie po raz pierwszy usłyszano Dobrą Nowinę. Przejazd do Ain Karem – miejsce urodzenia Jana Chrzciciela: kościół Nawiedzenia i kościół św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Kolacja i nocleg w Betlejem lub Jerozolimie.

DZIEŃ 6 Jerozolima 19.03 (niedziela) Śniadanie w hotelu. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie Starego Miasta w obrębie którego wije się Droga Krzyżowa – szlak, który pokonał Chrystus niosąc krzyż na Golgotę, Bazylika Grobu Pańskiego (Golgota i Grób Pański) Przejście jedną z najstarszych ulic Jerozolimy Cardo Maximus – wytyczoną jeszcze za czasów rzymskich. Ściana Płaczu – jedyny ocalały fragment Drugiej Świątyni Jerozolimskiej. Przejście na Górę Syjon: Bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik (miejsce Ostatniej Wieczerzy), Grób Króla Dawida. Kolacja i nocleg w Betlejem lub Jerozolimie.

DZIEŃ 7 Jerozolima – Betania – Jerozolima 20.03 (poniedziałek)
Śniadanie w hotelu, Przejazd i zwiedzanie, Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit („Pan zapłakał”), przejście Drogą Niedzieli Palmowej do Ogrodów Getsemani, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii (Kościół Narodów), symboliczny grób Maryi. kościół św. Piotra In Galicantu. Makieta miasta Jerozolimy. Wizyta w Betanii – miejsce cudownego wskrzeszenia Łazarza (Łk 10:38 – 42). Kolacja i nocleg w Betlejem lub Jerozolimie).

DZIEŃ 8 Tel Aviv – Warszawa 21.03 (wtorek)
Śniadanie w hotelu. Około godziny 11.00 transfer na lotnisko w Tel Avivie, Odprawa graniczna. O godzinie 15.00 wylot do Warszawy. Przylot o godzinie 18.10.

W ramach ceny zapewniamy:
– przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv – Warszawa,
– opłaty lotniskowe i security tax,
– transfery: lotnisko – hotele – lotnisko,
– transport komfortowym autokarem zgodnie z programem,
– zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***,
– pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami,
– wyżywienie: 7 śniadań + 6 obiadokolacji,
– ubezpieczenie NNW – 7 000 zł, KL – 80 000 zł, bagaż,
– opieka duchowa księdza,
– opieka pilota,
– rezerwacja codziennych Mszy Świętych,
– bilety wstępu,
– przewodnicy miejscowi,
– materiały informacyjne dla pielgrzymów,
– podatek Vat.
Cena nie zawiera:
Dopłata do pokoju 1 osobowego – 650 zł
Wydatków osobistych. Zwyczajowych napiwków dla kierowcy i lokalnych przewodników ok. 30 USD.
Uwagi:
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Paszport ważny 6 miesięcy od daty wylotu (bez pieczątek libańskich i syryjskich).
Ubezpieczenie:
W ramach ceny wyjazdu wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są przez Biuro od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, bagażu.
Dodatkowo można ubezpieczyć się od:
Kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce (np. choroba, zdarzenie losowe) – cena 200 zł (ubezpieczenie musi być zadeklarowane i wykupione najpóźniej w ciągu 3 dni od podpisania umowy).
Ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych – cena indywidualna ustalana w Biurze.
Termin: 14 – 21.03.2017
Cena: 2350 zł + 400 USD
Warunki płatności:
1/ wpisowe – 1 rata w wysokości.800 zł w terminie do wyczerpania puli miejsc, maksymalnie do 06.10 !
2/ 2 rata – 750 zł w terminie do 10.11.2016
3/ 3 rata – 800 zł w terminie do 10.01.2017
4/ 4 rata – 400 USD – w terminie do 07.02.2017 – płatna w dewizach lub w złotówkach wg. kursu NBP sprzedaż dewiz z dnia 06.02.2017
Dane do przelewu:
Crear Sp. z o.o Berezyńska 39
03-908 Warszawa
Tel. 22 6220930
(od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00 – 16.00)
Konto zł: 28 1750 0009 0000 0000 1224 9818