Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

1 pażdziernika 2017

1. W zeszłą niedzielę Arcybiskup Henryk Hoser SAC nadał naszej świątyni tytuł Sanktuarium św. Ojca Pio co oznacza , że jest to miejsce szczególnej modlitwy do Boga przez wstawiennictwo naszego św. Patrona, jest to miejsce do którego mogą przybywać pielgrzymki , jest to miejsce gdzie za każdym razem można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami a przede wszystkim jest to miejsce gdzie powinniśmy się często spowiadać i Komunię św przyjmować.
2. W ramach akcji ogólnopolskiej „ Zatrzymaj aborcję” , dzisiaj po każdej Mszy św zbiórka podpisów pod projektem obywatelskim.
3. Taca dzisiejsza na nasze inwestycje parafialne.
4. Poświęcenie różańcy dzieciom kl. III dzisiaj w czasie Mszy św o 10.30.
5. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii w niedzielę o 17.00, w dni powszednie dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.30, dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty po Mszy św o 18.00.
6. Zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku dzisiaj po każdej Mszy św.
7. Miesięczna Msza św wypominkowa za naszych zmarłych w poniedziałek o 18.00. Wypominki czytamy od 17.00.
8. Kurs przedmałżeński rozpoczynamy w środę 4 pażdziernika o 19.00 w kaplicy.
9. Msza św o nowe i święte powołania do Kapłaństwa i zakonów połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.00 do 20.00 w kościele.
10. Spotkanie Panów z Totus Tuus w czwartek o 19.00.
11. Spowiedż św z racji I piątku miesiąca października od 6.30 do 9.00 i popołudniu od 15.00 do 21.00. Porządek Mszy św 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 17.00, 18.00, 20.30.
12. Msza św i nabożeństwo fatimskie ku czci Niepokalanego Serca Maryji z racji I soboty miesiąca w sobotę od 9.00 do 11.00.
13. Parafialna pielgrzymka do Kodnia –Różaniec na granicy wyrusza w sobotę 7 pażdziernika o 10.00. Powrót wieczorem. Koszt 50 zł zapisy w zakrystii.
14. Kto nie może pojechać na pielgrzymkę do Kodnia –Różaniec na granicy zapraszamy na 14.00 do naszego kościoła , będziemy razem odmawiać różaniec w intencji naszej Ojczyzny w solidarności z pielgrzymami modlącymi się na granicach naszej Ojczyzny.
15. Przypominamy, że zaświadczenie o możliwości pełnienia funkcji ojca lub matki chrzestnej wydajemy w każdy piątek o 19.00 po wysłuchaniu konferencji . Chrzestnymi mogą być tylko ludzie wierzący i praktykujący związani małżeństwem skaramentalnym.
16. Przypominamy Rodzicom , że kościół jest miejscem modlitwy. Kościół nie jest placem zabaw, dlatego prosimy aby w czasie Mszy św dzieci pozostawały przy Rodzicach, żeby nie rozpraszać innych Parafian.
17. W przyszłą niedzielę 8 pażdziernika będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski pod hasłem „ Idziemy naprzód z nadzieją”. Z tej racji za tydzień po każdej Mszy św zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla zdolnej ale ubogiej młodzieży.
18. Zapisy na kurs przygotowujący do Bierzmowania u ks. Dariusza. Pierwsze spotkanie w II piątek 13 października o 19.00 w kaplicy.
19. Kurs przedmałżeński w środę 4 pazdziernika o 19.00 w kaplicy.
20. Interesantów niedzielnych zapraszamy do zakrystii zawsze po zakończeniu pieśni na wyjście.
21. Parafialna pielgrzymka do Ziemi św. 20-27 lutego . Koszt 3290. Zapisy w zakrystii.
22. Wczoraj w katedrze siedleckiej odbyła się inwestytura czyli przyjęcie do Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. Od wczoraj do tego zakonu należy nasz ks. Proboszcz.
23. Wszystkim Parafianom i Gościom , którzy przyczynili się do Uroczystych obchodów naszego odpustu ku czci św. Ojca Pio składamy serdeczne Bóg zapłac. Dziękujemy Władzom Dzielnicy Praga Południe, Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe, Grupom Parafialnym, Caritas, Paniom z Grupy Modlitwy św. Ojca Pio. W sposób szczególny dziękuję Panu Dariuszowi Ziółkowskiemu z Restauracji Neptun za wieloletnią pomoc i współpracę za wszelkie dobro i pomoc materialną jaką otrzymywaliśmy w czasie budowy naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za wszystko
24. Prasa katolicka pod chórem.

Ks. Andrzej Kuflikowski
Proboszcz