12 maja 2019 IV Niedziela Wielkanocna

12 MAJA 2019
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 Czwarta Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna dziś Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
2 Grupa 48 dzieci z naszej szkoły UNICEF przystąpi do I Komunii św, podczas Mszy św o 10.00. Dzieci i ich Rodziców polecamy modlitwom Parafian. W białym tygodniu dzieci w strojach I Komunijnych zapraszamy z Rodzicami na Mszę św o 18.00 od poniedziałku do piątku. Pielgrzymka dziękczynna dzieci I Komunijnych i ich Rodziców za dar I Komunii sw na Jasną Górę w sobotę 18 maja.
3 Nabożeństwa majowe w naszej parafii w niedzielę o 17.15 w dni powszednie zaraz po Mszy św o 18.00.
4 Taca dzisiejsza na nasze Seminarium Duchowne w Tarchominie.
5 W poniedziałek 13 maja 102 rocznica Objawień Fatimskich i 38 r zamachu na życie św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św i Różaniec Fatimski z procesją jutro o 20.30. Proszę przynieść świece.
6 Porady psychologa we wtorek o 19.00. Poradnia rodzinna czynna w środy od 18.30.
7 Próby dla dzieci kl. IV przed rocznicą I Komunii św w środę 15 maja i w piątek 17 maja o 19.00 w kościele. Spowiedż św dla dzieci rocznicowych w sobotę od 9.30. Rocznica I Komunii św w przyszłą niedzielę 19 maja o 10.00.
8 Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek 9.30-12.00, 15.00-18.00.
9 Msza św z racji Uroczystości św. Andrzeja Boboli , kapłana i męczennika, patrona metropolii warszawskiej w czwartek o 18.00 w Świątynii Opatrzności Bożej.
10 Parafialna pielgrzymka do Zakopnaego i okolic połączona z ogólnopolskim czuwaniem Grup Modlitwy św. O.Pio w Krakowie-Łagiewnikach . 11-15 czerwca 2019. Koszt 550 zł . Zapisy w zakrystii.
11 Pielgrzymom, którzy wrócili z Litwy dziękujemy za dar na budowę naszego hospicjum.
12 .Prasa katolicka pod chórem.
Ks. Andrzej Kuflikowski
Katecheza nr 25

Bieganie, jazda na rowerze, czy basen? Jaka jest najlepsza metoda na pozbycie się zbędnych kilogramów? Kwestią wysoce problematyczną jest wskazanie najlepszego sposobu na redukcję nadwagi. Nie zawsze chodzi o to by więcej się ruszać. Aby stracić niepotrzebny tłuszcz, trzeba mniej jeść. Dopiero w dalszej kolejności należy zadbać o ruch.
Różaniec, litania, medytacja czy może nabożeństwo Gorzkich Żali? Co jest najdoskonalszą formą modlitwy? Wszystkie z wymienionych są ważne, ale najważniejsza nie została jeszcze wymieniona. Najdoskonalszą formą modlitwy jest Eucharystia, czyli Msza Święta. Nie ma lepszej modlitwy. Eucharystia pozwala nam poczuć przedsmak nieba. Jezus przychodzi do nas pod postacią chleba i wina. Ilekroć uczestniczymy
w Eucharystii, jesteśmy świadkami cudu. Ten sam Jezus, który niegdyś w Jerozolimie, Kafarnaum i Nazarecie leczył, uzdrawiał, nauczał, umarł i zmartwychwstał, podczas każdej Mszy Świętej przychodzi do nas. Nic nie jest w stanie zastąpić Mszy Świętej w życiu człowieka.
Siostra Faustyna, jeszcze jako mała Helenka tłumaczyła swojej młodszej rodzonej siostrze, która przygotowywała się do I Komunii Świętej, co dzieje się podczas Eucharystii. Faustyna wspominała, że gdy kapłan wychodzi do sprawowania Eucharystii, jest niczym Jezus, który udaje się na modlitwę w Ogrójcu. Gdy całuje ołtarz, to przypomina się pocałunek, który Judasz złożył na policzku Mistrza. Gdy w czasie Mszy następuje akt pokuty, to Jezus przeżywa policzkowanie. Gdy na ołtarzu pojawia się kielich, a kapłan przygotowuje Go do sprawowania ofiary, to przypomina się moment, w którym Jezusa odarto z szat przed biczowaniem. A gdy kielich zostaje nakryty, to uwydatnia się moment, w którym Jezusowi włożono na głowę koronę cierniową. W końcu, gdy kapłan podnosi Hostię podczas konsekracji, to Jezusa podnoszą na krzyżu. Gdy Ksiądz przełamuje Hostię i Jej część wkłada do kielicha, Jezus umiera.
To niebywałe jak mała Helenka a późniejsza Siostra Faustyna przeżywała Mszę Świętą! A jak ja przeżywam tę najdoskonalszą formę modlitwy? Może nawet nie wiem
o jakich momentach była przed chwilą mowa?
Dbając o naszą sylwetkę nie wystarczy tylko dużo się ruszać, trzeba także rozsądnie się odżywać. Podobnie jest z naszą kondycją duchową, by zostać świętym, nie wystarczy tylko być dobrym człowiekiem, trzeba przede wszystkim zadbać o modlitwę, szczególnie o należyte przeżywanie każdej Eucharystii.