14 lutego 2021 VI Niedziela Zwykła Ogłoszenia duszpasterskie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA
14 LUTEGO 2021 ROKU

  1. Pragniemy przypomnieć, że wierni przebywający w Kościele zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.

 

  1. W naszej świątynie znajdują się bezdotykowe dezynfekatory. Dwa umiejscowione są przy drzwiach głównych, trzeci znajduje się przy bocznym wejściu. Zachęcamy do korzystania, szczególnie przed przyjęciem Komunii Świętej.

 

  1. Wszystkim, którzy korzystają z sakramentu Pokuty i Pojednania, pragniemy przypomnieć o obowiązku dezynfekcji kratek konfesjonału po spowiedzi za pomocą dezynfekatora, który znajduje się przy konfesjonale.

 

  1. Dziś po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na osoby chore objęte pomocą CARITAS naszej diecezji.

 

  1. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parafian i gości w każdą niedzielę i święto podczas Mszy św. o godz. 10.30 wierni będą mogli skorzystać ze spowiedzi w specjalnym konfesjonale przeznaczonym dla osób starszych i słabosłyszących. Konfesjonał dedykowany osobom słabosłyszącym zlokalizowany jest pod chórem nieopodal figury i relikwii św. Rity. Dodatkowo wprowadzamy możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania poza Mszą św. Kapłan będzie posługiwał w konfesjonale w każdą sobotę między godz. 17.00 a 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. pozostaje bez zmian.

 

  1. Mając na uwadze starszych, chorych i przebywających na kwarantannie parafian i gości pragniemy przypomnieć, że każda niedzielna i świąteczna Msza św. celebrowana o godz. 12.00 jak i codzienna Msza św. o godz. 18.00 transmitowane są on-line za pośrednictwem naszej strony internetowej.

 

  1. Nabożeństwo różańcowe będzie celebrowane dziś o godz. 17.15.
  2. We wtorek o godz. 19.00 będzie można skorzystać z nieodpłatnych porad psychologa, zaś w bibliotece parafialnej odbędzie się spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.

 

  1. Środą Popielcową rozpoczynamy w Kościele Powszechnym okres Wielkiego Postu. W środę Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00,15.00, 16.00,17.00 – dla dzieci, 18.00 i 20.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. W Środę Popielcową kancelaria parafialna nieczynna.

 

  1. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą sprawowane: dla dorosłych o godz. 9.30 i 18.30, dla dzieci o godz. 17.15 i o 20.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. O godz. 19.15 będzie miała miejsce adoracja Krzyża. Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele Wielkiego Postu o 17.15.

 

  1. W piątek o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – rok II.

 

  1. W sobotę Mszą św. o godz. 9.00 rozpoczynają się 33. dniowe rekolekcje Maryjne dla wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi.

 

  1. W sobotę o godz. 9.30 odbędzie się zbiórka dla ministrantów uczestniczących w kursie lektorskim i lektorów.

 

  1. Miesięczna Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych w sobotę o 12.00 w kaplicy.

 

  1. Kurs przedmałżeński rozpoczynamy w środę 24 lutego o 19.00 w kościele . Zapisy w na pierwszym spotkaniu.

 

  1. Dorosłych parafian, którzy chcieliby przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy do zakrystii w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

  1. Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00, zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św zbiórka do puszek na dzieło misyjne ” Ad gentes”.

 

 

 

Ks. Andrzej Kuflikowski

Kustosz Sanktuarium Św. Ojca Pio

 

Katecheza nr 137

             Co człowieka czeka po śmierci? Czyściec, niebo bądź piekło. Czym jest piekło? Jak ono wygląda? Święta Siostra Faustyna opisuje w swoim Dzienniczku jak tam jest, piszę:

„Dziś byłam w przepaściach piekła, wprowadzona przez Anioła. Jest to miejsce wielkiej kaźni, jakiż jest obszar jego strasznie wielki. Rodzaje męk, które widziałam: pierwszą męką, która stanowi piekło, jest utrata Boga; drugie – ustawiczny wyrzut sumienia; trzecie – nigdy się już ten los nie zmieni; czwartą męka – jest ogień, który będzie przenikał duszę, ale nie zniszczy jej, jest to straszna męka, jest to ogień czysto duchowy, zapalony gniewem Bożym; piątą męką – jest ustawiczna ciemność, straszny zapach duszący, a chociaż jest ciemność, widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje; szóstą męką jest ustawiczne towarzystwo szatana; siódmą męką – jest straszna rozpacz, nienawiść Boga, złorzeczenia, przekleństwa, bluźnierstwa.

Są to męki, które wszyscy potępieni cierpią razem, ale to jest nie koniec męk, są męki dla dusz poszczególne, które są mękami zmysłów, każda dusza czym grzeszyła, tym jest dręczona w straszny i nie do opisania sposób. Są straszne lochy, otchłanie kaźni, gdzie jedna męka odróżnia się od drugiej; umarłabym na ten widok tych strasznych męk, gdyby mnie nie utrzymywała wszechmoc Boża. Niech grzesznik wie, jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą; piszę o tym z rozkazu Bożego, aby żadna dusza nie wymawiała się, że nie ma piekła, albo tym, że nikt tam nie był i nie wie jako tam jest. Jedno zauważyłam, że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło. O mój Jezu, wolę do końca świata konać w największych katuszach, aniżeli bym miała Cię obrazić najmniejszym grzechem.”

Dalej Siostra Faustyna zapisała:  „W ostatnie dni karnawału, kiedy odprawiałam godzinę świętą, ujrzałam Pana Jezusa, jak cierpiał biczowanie. O, niepojęta to katusza. Jak strasznie Jezus ucierpiał przy biczowaniu. O biedni grzesznicy, jak wy się spotkacie w dzień sądu z tym Jezusem, którego teraz tak katujecie? Krew Jego płynęła na ziemię, a w niektórych miejscach ciało zaczęło odpadać. I widziałam na plecach parę kości Jego obnażonych z ciała…”

Wielki Post ma nas przygotować do właściwego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Post należy zacząć nie tylko od posypania głowy popiołem w Środę Popielcową, ale przede wszystkim od Pojednania z Bogiem w Sakramencie Pokuty i Pojednania.