28 listopada 2021- I Niedziela Adwentu – ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
28 LISTOPADA 2021 ROKU
1. Pragniemy przypomnieć, że wierni przebywający w Kościele zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.
2. Pierwszą Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy Nowy Rok Duszpasterski pod hasłem „ Posłani w pokoju Chrystusa”. W tym szczególnym czasie przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego, zachęcamy wszystkich parafian i gości do sakramentu Pokuty i Pojednania, by jak najlepiej przygotować nasze wnętrza na spotkanie z Panem , który nadchodzi.
3. Dziś o godz. 17.15 odbędzie się różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
4. Dziś o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa do św. Charbela – patrona osób ciężko chorych. Pod koniec Mszy św. możliwość przyjęcia namaszczenia olejami św. SZarbela.
5. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze św. o świcie zwane roratami. Msze św. roratnie poprzedzone godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP, celebrowane będą od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Do udziału w roratach szczególnie zachęcamy Dzieci i Młodzież. Prosimy o zabieranie ze sobą lampionów roratnich. W poniedziałki, środy i piątki dzieci zapraszamy do zakrystii po ciasteczka adwentowe.
6. W poniedziałek z racji ostatniego poniedziałku miesiąca o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św. przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molii – patronki lekarzy, rodziców i małżeństw starających się o potomstwo. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszamy wspólnotę Różaniec Rodziców za Dzieci. Po Mszy św. odbędzie się konferencja poświęcona Dziełu MARGARITKA – czyli modlitewnej adopcji kapłanów. Szczegółowe informacje na temat nowopowstającej wspólnoty udziela Ks. Marek.
7. We wtorek przypada liturgiczne święto Andrzeja Apostoła – patrona naszego Księdza Proboszcza. Z tej racji podczas rorat o 6.45 i o 18.00 będą celebrowana Msze św. w Jego intencji. Na tę Mszę św. zapraszamy grupy i wspólnoty parafialne.
8. We wtorki odbywają się bezpłatne konsultacje z psychologiem. Zapisy na konsultacje w zakrystii.
9. W środę od godz. 18.30 do 20.00 czynna jest Poradnia Rodzinna.
10. W czwartek 2 grudnia Msze św. roratnią będzie celebrował bp. Grzegorz Kaszak ordynariusz diecezji sosnowieckiej. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św., w intencji nowych powołań do życia kapłańskiego i zakonnego. Po Mszy św. spotkanie Panów z Żywego Różańca i Totus Tuus.
11. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Caritas.
12. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Z sakramentu Pokuty i Pojednania można skorzystać podczas każdej Mszy św. Msze św. tego dnia będą sprawowane o następujących godzinach: 6.45, 8.00, 9.00, 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia, 17.00, 18.00 i 20.30.
13. Pragniemy przypomnieć, że w każdy piątek o godz. 19.00 w kancelarii odbywa się spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Sakramentem Chrztu św.
14. Próby scholii dziecięcej „Oremus” odbywają się w piątki od godz. 18.00 do 19.00 w sali nad zakrystią. Próby chóru dorosłych odbywają się w piątki w sali nad zakrystią między godz. 19.00 a 20.00.
15. W sobotę o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów.
16. W sobotę od godz. 9.00 do 11.00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie I soboty miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona konferencją o godz. 11.00.
17. W sobotę kapłani odwiedzają chorych z posługą sakramentalną.
18. W sobotę nasza parafia organizuje wyjazd do Seminarium na sztukę „ Pan przemówił”, wystawianą przez Alumnów III i IV roku. Wyjazd o godz. 17.00. Powrót ok. 20.00. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii.
19. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
20. W przyszłą niedzielę o 20.30 Mszę św. w intencji młodzieży będzie celebrował bp. Adrian Galbas SAC, bp. pomocniczy diecezji ełckiej.
21. XI Dzień skupienia Grup Modlitwy św. O. Pio dla Warszawy i okolic odbędzie się 11 grudnia 2021 od 12.00 do 15.00. Zapraszamy.
22. Biskup Romuald Kamiński będzie celebrował doroczną Msze św. w int lotników i pracowników lotniska w niedziele 12 grudnia o godz. 18.00. Tego dnia ks. Biskup dokona w naszej parafii instalacji relikwii bł. Ignacego Kłopotowskiego.
23. Parafialne rekolekcje adwentowe w dniach od 12 do 14 grudnia 2021 przeprowadzi ks. prof. Marek Tatar.
24. Tradycją lat minionych, nasza parafia organizuje „Szlachetną paczkę Ojca Pio”, czyli wsparcie dla potrzebujących. W związku z tym wydarzeniem, w kościele pojawiła się choinka, na której bombkach wypisane są artykuły, które chcemy przekazać jako wsparcie dla potrzebujących. Parafianie i goście, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło świątecznej pomocy, mogą zabrać z choinki dowolną bombkę i ofiarować to, co będzie na niej zapisane. Zakupione prezenty wraz z bombkami należy złożyć w zakrystii do niedzieli 19 grudnia. W tym roku pragniemy pomóc potrzebującym rodzinom naszej parafii i Polskim Domom Dziecka prowadzonym na Litwie przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
25. Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.
W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00, zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku\ pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.
26. Opłatki na stół wigilijny, świece Caritas, karty świąteczne do nabycia na stoliku pod chórem. Opłatki ofiara dobrowolna. W kaplicy Matki Bożej kosz na trwałą żywność i środki czystości do paczek dla potrzebujących Rodzin naszej parafii.
27. Parafialna pielgrzymka samolotowa do Fatimy i Santiago de Compostela odbędzie się w dniach 18-24 czerwca 2022. Koszt 3140. Zapisy i programy w zakrystii.
28. Zachęcamy do udziału w Synodzie o synodalności. Ankiety do wypełnienia w wersji papierowej na stoliku pod chórem zaś w wersji elektronicznej do pobrania na naszej stronie parafialnej bądź stronie naszej diecezji.
29. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”. Adwentowa  zdrapka  dla dorosłych na stoliku pod chórem.
30. Ruch małżeństw  katolickich Equipes Notre- Dame przybliża dziś swój charyzmat po Mszach św. Spotkanie  dla  chętnych małżeństw za tydzień po Mszy św o  12.00 w kaplicy.
Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio
Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski
Katecheza 160
Są takie rzeczy w życiu człowieka, których nie da się ukryć. Są takie stany, w których nawet gdy język milczy, to i tak całe ciało mówi. Takim stanem jest miłość. Miłości nie należy mylić z zakochaniem. Miłość nie jest tanim flirtem czy wakacyjną przygodą. Prawdziwa miłość nie rani. Prawdziwa miłość nie jest budowana na krzywdzie innych. Prawdziwa miłość uskrzydla. Taką czystą miłość daje Bóg. Najlepszym dowodem Jego miłości jest fakt, że Stwórca dał nam swojego Syna w ludzkiej postaci, byśmy my mogli tej miłości doświadczyć.
Adwent, który właśnie się rozpoczyna jest czasem przygotowania na przyjęcie tej miłości. Jest czasem czuwania na przyjście Boga w ludzkim ciele.
Wielu ludziom ten czas kojarzy się z robieniem zakupów, sprzątaniem mieszkań, staniem w kolejkach i pakowaniem prezentów. Jednak adwent ma zdecydowanie inny wymiar. Te cztery niedziele mają przygotować nas na przyjście Chrystusa. Adwent jest czasem czuwania a nie czekania. Czekać można na pociąg, podwyżkę, albo uznanie. Adwent jest czasem czuwania. Co znaczy czuwać wiedzą rodzice, gdy ich nastoletnie dziecko długo nie wraca do domu. Czuwać to coś więcej niż czekać. Czuwać, to być gotowym. To dawać coś z siebie. Czuwać to koncentrować się na tym, który ma przyjść.
W wymiarze chrześcijańskim czuwać to żyć w łasce uświęcającej, to dbać o regularną spowiedź, o niedzielną Mszę święta, o indywidualną modlitwę. Co z tego, że na święta będzie czysty dom jak dusza będzie brudna? Jeden ze świętych mówił, że „umarł za życia ten, kto żyje w grzechu”. W perspektywie tych słów może się okazać, że w tym kościele więcej jest duchowych nieboszczyków niż ludzi prawdziwie żyjących. Może się okazać, że cmentarze są bliżej niż nam się wydaje.
Ciężko wyobrazić sobie święta bez opłatka i choinki. Ale ci sami, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez opłatka i choinki, nie mają problemu z tym, by wyobrazić sobie adwent bez spowiedzi i Boże Narodzenie bez Mszy. To takie świętowanie urodzin bez jubilata. Czemu tak się dzieje? Otóż to jest nowy rodzaj chrześcijaństwa, chrześcijaństwa bezobjawowego. Do czego prowadzi takie chrześcijaństwo? Do duchowej śmierci. Nie są potrzebne żadne choroby współistniejące, by duchowo umrzeć.
A ja dziś na progu adwentu żyje w łasce uświęcającej czyli czuwam? Czy może jestem duchowym nieboszczykiem i jak jeszcze trochę odłożę spowiedź to niedługo będę obchodził rocznicę mojej duchowej śmierci?