5 luty 2023 – Piąta Niedziela Zwykła – ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA ZWYKŁA
5 LUTEGO 2023 ROKU

 1. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17.15 odbędzie się nabożeństwo różańcowe z procesją eucharystyczną.
 2. Taca dzisiejsza na nasze inwestycje parafialne.
 3. W poniedziałek o godz. 9.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach parafialnych. Wypominki będą odczytywane od godz. 8.30.
 4. We wtorek przypadają imieniny Ordynariusza naszej diecezji Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego. Z tej racji o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św. w Jego intencji. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w swoich modlitwach.
 5. We wtorek o godz. 19.00 w kancelarii odbywają się bezpłatne konsultacje z psychologiem.
 6. Poradnia Rodzinna czynna jest w każdą środę od godz. 18.30 do 20.00.
 7. W czwartek o godz. 19.00 w kaplicy konferencją rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wspólnoty Niewolników Maryi.
 8. W sobotę 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorych. W naszej parafii o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św.  z obrzędem namaszczenia chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji osób chorych i tych, którzy się nimi opiekują .
 9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie odbywała się zbiórka na Caritas naszej diecezji.
 10. Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00 zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.
 11. Od 5 do 12 lutego w ramach łączności z synodem o synodalności odbywającym się w Pradze , pod hasłem „ Rozszerz przestrzeń swojego namiotu” po Mszy św. o godz. 18.00 będzie odmawiana modlitwach o owocność spotkań synodalnych.
 12. W ramach cyklicznych spotkań synodalnych w naszej parafii będą odbywały się warsztaty liturgiczno-biblijne prowadzone przez ks. prof. Zdzisława Jańca z KUL-u. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 27 lutego o godz. 19.00 w kaplicy.
 13. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
 14. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana. Plan kolędy wyłożony na stoliku pod chórem i umieszczony na stronie parafialnej.

Dziękujemy tym, którzy już nas przyjęli w swoich domach. W najbliższym czasie planujemy odwiedzić naszych parafian zamieszkujących następujące bloki:

 • Poniedziałek 6 lutego- ul. Meissnera 8, 10, 12, 14
 • Wtorek 7 lutego – ul. Meissnera 7, 9, 11, 13
 • Środa 8 lutego- ul. Dedala 1, 2, 3, 4, 6, 8
 • Czwartek 9 lutego – Meissnera 1/3

Wszystkich parafian, którzy chcieliby przyjąć kolędę a nie mogli tego uczyć, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Dodatkowo  parafian odwiedzamy w najbliższy piątek od godz. 16.00 i w sobotę od godz. Wszystkich parafian prosimy zgłaszanie się dodatkowej wizyty duszpasterskiej.

Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 zaś w soboty od godz. 13.00.           Prosimy o przygotowania krzyża, świec, wody święconej a dzieci prosimy o zeszyty do religii.

 1. Od dnia 2 stycznia do 9 lutego z racji trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 11.00 i popołudniu jedynie w środę od godz.18.30 do 20.00 i w piątek od 16.30 do 17.30.
 2. Wszystkim Parafianom i gościom składamy serdeczne Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu dekoracji bożonarodzeniowych.
 3. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.

 

 

Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio
Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski

 

Katecheza nr 219

Nie narzekaj. I tak nikt tego nie uszanuje. Każdy wysłucha ale mało kto zrozumie. Powiedzą, że jesteś dziwny. Że nie masz powodów by jęczeć, bo wielu ma gorzej. To prawda. To wszystko prawda. Ale tylko Ty  wiesz, jak jest naprawdę. Nie staraj się zadowolić wszystkich. Zadbaj o siebie. Oprócz spraw ciała są też sprawy duszy. Zbawienie zależy od kondycji duszy a nie ciała… Pamiętaj o tym jutro, gdy w pracy będziesz chciał uszczęśliwić wszystkich. Bądź mądry wiecznie, a nie tylko docześnie… firma bez Ciebie nie zginie… a Ty bez dbania o duszę będzie w hotelu nadzorowanym przez diabła. Zbawienie jest w Twoich rękach