26 lutego 2023 – I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26 LUTEGO 2023 ROKU

 

 1. Okres Wielkiego Postu to czas przemiany i nawrócenia. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św., do korzystania z sakramentu pokuty i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej z ks. Sylwestrem  wyrusza dziś o 14.00, powrót w sobotę 4 marca. Pielgrzymów otaczamy modlitwą.
 3. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.
 4. Gorzkie Żale z nauką pasyjną : „ Abyście ze mną byli” i procesją eucharystyczną dzisiaj o 17.15. W tym roku kazania pasyjne wygłosi ks. prof. Stanisław Dziekoński, były Rektor UKSW.
 5. Dziś o godz. 19.00 w kaplicy rozpoczynamy przygotowanie przed sakramentem bierzmowania dorosłych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 6. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św. przez wstawiennictwo Joanny Beretty Molli – patronki lekarzy, rodziców i małżeństw starających się o potomstwo. Na tę eucharystie zapraszamy wspólnotę Różaniec Rodziców za Dzieci.
 7. W ramach cyklicznych spotkań synodalnych w naszej parafii będą odbywały się warsztaty liturgiczne prowadzone przez ks. prof. Zdzisława Jańca z KUL-u. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 27 lutego o godz. 19.00 w kaplicy.
 8. Uroczyste otwarcie katedry św. Floriana po gruntownym remoncie nastąpi jutro 27 lutego podczas Mszy św. o 18.00. Po Mszy św. w podziemiach katedry wernisaż 10 nowych obrazów Jezusa Miłosiernego wg. projektu – „ Namalować Katolicyzm od nowa”.
 9. Bezpłatne porady psychologa we wtorki o 19.00 w kancelarii.
 10. W środę 1 marca rozpoczynamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą odbywały się w kaplicy o 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 11. Poradnia rodzinna czynna w środy od 18.30 do 20.00.
 12. Msza św. o nowe i święte powołania do kapłaństwa i zakonów będzie celebrowana w I czwartek miesiąca 2 marca o 18.00. Po Mszy św. spotkanie Panów z Żywego Różańca i Totus Tuus.
 13. W czwartek o 18.00 kolejne spotkanie uczestników rekolekcji „ Ad Jesum per Mariam.”
 14. Spowiedź św. z racji I piątku miesiąca marca będzie odbywała się podczas każdej Mszy św. Porządek Mszy św. w I piątek miesiąca: 7.00, 8.00, 9.00, 15.00 ( z koronką do Miłosierdzia Bożego), 17.00 ( dla dzieci), 18.00 i 20.30.
 15. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu celebrowane są o 9.30, 17.20 dla dzieci, 18.30 i 20.00.
 16. W piątek 3 marca nasze sanktuarium będzie kościołem stacyjnym miasta stołecznego Warszawy. Porządek Mszy św. tak jak w I piątek miesiąca. Zapraszamy dodatkowo na wspólny różaniec: o 10.00 – część radosna, o 12.00 – część bolesna, o 14.30 – część światła, o 16.30- część radosna. Tego dnia uroczystej celebrze o 18.00 będzie przewodniczył ks. dr Maciej Miętek kanclerz kurii diecezji warszawskopraskiej.
 17. Nabożeństwo fatimskie I soboty miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 9.00. Spotkanie Pań Różańcowych o 11.00.
 18. Wizyty kapłanów u chorych od godziny 9.30.
 19. Katecheza formacyjna dla Rodziców- dzieci przygotowujących się do I Komunii św., w sobotę o 10.00 w kościele.
 20. Kolejne spotkanie zespołów synodalnych odbędzie się w sobotę 4 marca w kaplicy kurialnej przy ul. Floriańskiej. Zapraszamy.
 21. W sobotę 4 marca imieniny obchodzi Biskup senior Kazimierz Romaniuk. Solenizanta otaczamy modlitwą.
 22. Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski będzie celebrował Mszę św. w intencji żołnierzy wyklętych w przyszłą niedzielę 5 marca 2023 o 12.00.
 23. Koncert pasyjny „ Golgota Jasnogórska „ w wykonaniu Marcina Stycznia i Heleny Adwent w przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o 12.00. Zapraszamy.
 24. Przypominamy o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.
  W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00, zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.
 25. Zachęcamy do czytania Słowa Bożego. Zapisy na listach w zakrystii.
 26. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieło misyjne „ Ad gentes”.
 27. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.

 

Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski

Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio

 

Katecheza nr 222

Radość matki z pierwszego słowa syna, ów syn zrozumienie dopiero wtedy, gdy słysząc słowa matki, będzie błagał Boga, aby te, które właśnie wypowiedziała nie były jej ostatnimi. Szczęście ojca z pierwszych kroków córki, córka pojmie dopiero wtedy, gdy ojciec po miesiącach spędzonych w łóżku, wstanie i o własnych siłach przejdzie choć kilka metrów. Euforie rodziców z faktu, że dziecko zjadło pełny talerz zupy, dziecko zrozumie dopiero wtedy, gdy karmiąc chorego rodzica w jego oczach oprócz bólu zobaczy choć chwilowe ukojenie.

Kierkegaard idealnie uchwycił ironie czegoś, co my nazywamy istnieniem, mówiąc: „żyję się do przodu, a rozumie do tyłu”.