19 marca 2023 – Czwarta Niedziela Wielkiego Postu- ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19 Marca 2023 ROKU

 

 1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu i różowy kolor szat liturgicznych oznacza bliskość Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Laetare ( Raduj się Jerozolimo).Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty, udziału w Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu i nabożeństwach pasyjnych.
 2. Szkolne rekolekcje wielkopostne od 20 do 22 marca poprowadzi w naszej parafii O. Azariasz Hess OFM z Rzymu. Rekolekcje przebiegają wg. planu podanego w szkole.
 3. Dziś o godz. 17.15 odbędzie się nabożeństwo Gorzkich Żali z procesją eucharystyczną i kazaniem pasyjnym „ Abyście byli miłosierni”.
 4. W poniedziałek 20 marca liturgiczna Uroczystość ku czci św. Józefa. Porządek Mszy św. o 7.00, 8.00, 9.00, 15.00 i 18.00. Msza św, w intencji wszystkich mężczyzn  o 18.00.
 5. Warsztaty liturgiczno-biblijne z ks. prof. Zdzisławem Jońcem jutro od 19.00 w kaplicy. Serdecznie zapraszamy.
 6. We wtorek o godz. 19.00 w kancelarii odbywają się bezpłatne konsultacje z psychologiem.
 7. Miesięczna Msza św. za wst. św. Rity Patronki trudnych spraw małżeńskich w środę 22 marca o 18.00. Kartki z intencjami składamy przy figurze św. Rity lub w zakrystii.
 8. W czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana kolejna Msza św. w ramach 33. dniowych rekolekcji wspólnoty Niewolników Maryi.
 9. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na parafian i gości na nabożeństwa Dróg Krzyżowych, które będą celebrowane o godz. 9.30, 17.20 – dla dzieci, 18.30 i 20.00.
 10. Katecheza formacyjna przed sakramentem bierzmowania rok II w piątek 24 marca o 19.00 w kaplicy.
 11. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- Dzień Świętości Życia. Porządek Mszy św. o 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o 9.00 zakończenie rekolekcji Niewolników Maryi i akt ponownego zawierzenia, zaś podczas Mszy św. o 18.00 będzie możliwość składania deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 12. Katecheza formacyjna dla rodziców dzieci   III przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę 25 marca o 10.00 w kaplicy.
 13. Zmiana czasu z soboty na niedzielę; przesuwając wskazówki zegara o godzinę do przodu przechodzimy na czas letni.
 14. Parafialne rekolekcje wielkopostne od V Niedzieli wielkopostnej tj. 26-29 marca 2023 poprowadzi ks. prof. Czesław Parzyszek SAC. Nauki rekolekcyjne w niedziele podczas Mszy św. o 7.30, 9.00, 12.00, 15.00, 16.15 , 18.00 i 20.30. W dni powszednie nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o 9.00, 18.00 i 20.30. Spowiedź św. podczas każdej Mszy św. Zapraszamy.
 15. Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00 zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.
 16. Ekstremalna Droga Krzyżowa z par. św. Patryka do sanktuarium św. O. Pio przez Ząbki , Białołękę, Tarchomin w piątek 31 marca. Szczegóły na stronie edk.pl.
 17. Parafialna droga krzyżowa ulicami Gocławia wyruszy bezpośrednio po Mszy św. o 18.00- 2 kwietnia w Niedzielę Palmową .
 18. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
 19. Świece caritas do nabycia na stoliku pod chórem. W kaplicy Matki Bożej kosz na trwałą żywność i środki czystości dla potrzebujących rodzin naszej parafii na święta wielkanocne.
 20. W związku ze zmianami liturgicznymi, od dzisiaj Modlitwa do św. Michała Archanioła będzie odmawiana bezpośrednio po błogosławieństwie kapłana kończącym Eucharystię.
 21. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.

Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio
Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski

 

                                                        KATECHEZA 224

 

Wielki Post. Kolejny w Twoim życiu i zaraz koniec. Znów będą święta Zmartwychwstania Pańskiego też kolejne. Każdy z nas  na początku Wielkiego Postu próbował coś postanowić, że będzie lepszy dla swojej żony, męża, dzieci, do sąsiada częściej się uśmiechnie lub pomoże starszym osobom. Odwiedzi lub zadzwoni do kogoś z kim dawno nie rozmawiał lub po prostu kogoś przeprosi. W pracy będzie lepszy dla swoich pracowników i przełożonych choć z tymi bywa różnie. W domu zrobi więcej, lepiej chociaż często sił nie starcza i po prostu brakuje już  sił lub się nie chce po ludzku pracować. A może trzeba zacząć od siebie i postanowić dziś tu i teraz nawet pod koniec postu, że będę lepszy dla siebie. Będę wsłuchiwał się w swoje serce, myśli i przebaczę najpierw sobie, wszystko co mi przeszkadza w pogodzeniu się z Bogiem i wybraniu Jego drogi dla mnie a nie mojej. Często lepszej bo tak mi się wydaje. Będę bardziej uważny, będę wsłuchiwał się w siebie. W ciszy przychodzi Pan Bóg i mówi do nas. Tylko my o Nim często zapominamy i nie słyszymy, bo często lub prawie zawsze nie chcemy. A gdy wsłuchasz się w swoje serce usłyszysz głos Boga i to co on chce Ci dziś tu i teraz powiedzieć. Uwierz w końcu, że On Ciebie kocha i jesteś dla Niego najważniejszą Osobą na świecie. Oddał życie (lub umarł) za Ciebie na krzyżu. Przebaczył Ci Twoje grzechy. A Ty przebacz innym i kochaj szczególnie swoich nieprzyjaciół. Trudne ale prawdziwe. A gdy Ci nie starcza już sił powiedz Jezu Ty się tym zajmij…