06 stycznia 2024 Święto Objawienia Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dziś przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Msze św. sprawowane są według porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Mszy św. odbywa obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Dziś piszemy na drzwiach C+M+B lub K+M+B co oznacza „Christus mansionem benedicat „( Chrystus błogosławi ten dom) Ofiary zebrane dziś na tace przeznaczone są na misję. Oprawę muzyczną Mszy św. o godzinie 12.00 zapewni Hanka Rybka z Góralami z Poronina.  Zaś po Mszy św. w kościele odbędzie się koncert kolęd.
 2. Dziś i jutro po Mszy św. o godz. 10.30 w kaplicy będą wystawiane Jasełka w wykonaniu parafialnej scholi dziecięcej OREMUS.
 3. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP z racji I soboty miesiąca dziś od 16.15 do 18.00.
 4. Jutro przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, kończąca liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, jednak zwyczaj śpiewania kolęd trwa do 2 lutego.
 5. Jutro o godz. 10.30 będzie celebrowana Msza św. imieninowa Księdza Dawida.
 6. Jutro o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji wszystkich dzieci, które przyszły na świat w 2023 roku.
 7. Koncert kolęd  w wykonaniu chórów: „Pio Canto” z naszej parafii, „Con forza „ z sanktuarium NMP z Siekierek, „Laudemus  cantum” z parafii św. Judy Tadeusza na Sadybie odbędzie się w naszym sanktuarium w niedzielę 7 stycznia po Mszy św.
  o 18.00. Zapraszamy.
 8. We wtorek o godz. 19.00 w kancelarii odbywają się bezpłatne porady psychologa.
 9. W każdą środę od godz. 18.30 do 20.00 w budynku kościoła czynna jest poradnia rodzinna.
 10. W sobotę z racji 13. dnia miesiąca o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. przez wstawiennictwo Dzieci fatimskich. Intencję na tę Mszę świętą można składać w zakrystii i kancelarii albo zapisywać na kartkach intencji znajdujących się pod chórem i wrzucać do skrzynki intencji znajdującej się przy relikwiach dzieci fatimskich.  Po Mszy św. odmówimy Różaniec fatimski.
 11. W sobotę 27 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele odbędzie się koncert kolędowy w wykonaniu zespołu ludowego pieśni i tańca MAZOWSZE.
 12. W niedziele 4 lutego w naszym sanktuarium o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji wszystkich małżeństw.
  Te pary, które w 2023 roku obchodziły okrągłe jubileusze małżeńskie prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, w celu przygotowania dla Nich okolicznościowych pamiątek.
 13. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
 14. Prosimy wszystkich parafian i gości, aby do zakrystii udawali się dopiero po pieśni kończącej Mszę św.
 15. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas w swoich domach. W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić parafian zamieszkujących następujące bloki:

Poniedziałek, 8 stycznia – ul. DEDALA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 oraz ul. BORA-KOMOROWSKIEGO 35

Wtorek, 9 stycznia – ul. MEISSNERA 8, 10, 12, 14

Środa, 10 stycznia – ul. MEISSNERA 1/3, 2, 4, 6

Czwartek, 11 stycznia – ul. MEISSNERA 7, 9, 11, 13

Piątek, 12 stycznia – ul. POLSKICH SKRZYDEŁ 2, 4, 6

Sobota, 13 stycznia – ul. JANTAROWY SZLAK 2, 4 oraz ul. Nagórskiego 3, 5

Prosimy o przygotowanie: krzyża, świec, święconej wody, kropidła a dzieci i młodzież szkolną zeszyty od religii, a dzieci I komunijne prosimy o indeksy.

Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio
Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski

 

Katecheza nr 274

K+M+B 2024 Pisać czy nie pisać? Oto jest pytanie! Dziwne czasy. To co kiedyś wydawało się normalnością obecnie może być uznane za prawdziwy przejaw heroizmu.

Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego zwana popularnie świętem Trzech króli. Dla mniej wtajemniczonych – święto z gadżetem bowiem w kościołach rozprowadzana jest kreda i kadzidło.

Dym kadzidła ma symbolizować nasze modlitwy, które unoszą się przed Boży tron. Kreda służy do oznaczenia drzwi naszych mieszkań. Są tacy dla których napis  K+M+B na drzwiach mieszkań to norma. Są też tacy, którzy się tego wstydzą. Do której grupy należysz?

Sama kreda nie zbawia, ale wiele mówi o domownikach.