07.01.2024 – Niedziela Chrztu Pańskiego

7 Stycznia 2024 roku Niedziela Chrztu Pańskiego

„…idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów”.

          Dziś za sprawą Ewangelisty Marka słyszymy opis chrztu Jezusa Chrystusa w Jordanie. Ewangelista przytacza także słowa, które wypowiada Jan Chrzciciel o Zbawcy. Słowa, którymi kolejny raz potwierdza boską naturę Jezusa Chrystusa.

Święto Chrztu Pańskiego powinno mnie skłonić do refleksji nad tym, jak ja wypełniam posłannictwo człowieka ochrzczonego. Być wierzącym to praktykować i dawać świadectwo. Świadectwo wiary to coś czego potrzebuje dziś każdy człowiek. Każdy, bo i małe dziecko, aby wzrastać w wierze potrzebuje dobrego przykładu wiary w domu. Każdy, bo i mąż i żona mają troszczyć się o siebie nie tylko w wymiarze doczesnym ale i duchowym. Każdy potrzebuje świadectwa, by na drodze wiary nie ustać. Trzeba w Boga i Bogu wierzyć.

Słowa są ważne, są potrzebne ale to przykłady są najważniejsze. Jaki daje przykład wiary? Czy na szyi mam medalik? Czy potrafię przyznać się do Boga przed sąsiadami a drzwi mojego domu zdobi napis K+M+B 2021? Czy w restauracji bądź w pracy przed posiłkiem mam odwagę uczynić znak krzyża? Jakie daję świadectwo? Świadectwo wiary czy lęku?