04.02.2024 – V Niedziela zwykła

4 Lutego 2024 roku V Niedziela Zwykła

„Zaraz powiedzieli Mu o niej”

          Za sprawą dzisiejszego fragmentu Nowego Testamentu zaczerpniętego z ewangelii św. Marka poznajemy Jezusa Chrystusa jako lekarza ciał i dusz ludzkich. Jezus uzdrawia teściową Piotra. Charakterystyczny jest w dzisiejszym fragmencie ewangelii jeden zwrot, jedno zdanie: „Zaraz powiedzieli Mu o niej”. Uczniowie opowiedzieli Jezusowi o chorobie kobiety. Powiedzieli, a On zadziałał. Powiedzieli a On ją uleczył.

Z reguły nie pałamy szczególną sympatią do ludzi, którzy wiele mówią o sobie a nie interesują się innymi. Modlitwa to rozmowa
z Bogiem. Jak wygląda moja rozmowa z Bogiem? O czym podczas tej modlitwy Bogu mówię? O czym i o kim? Opowiadam Mu tylko o sobie, swoich rozterkach, wątpliwościach i problemach, czy może pamiętam na modlitwie także o problemach innych ludzi?

Mówię Bogu o sobie czy o innych? Kiedy ostatnio gdy widziałem zgorszenie zamiast narzekać, powierzałem ludzi gorszących innych na modlitwie? Za kogo się najczęściej modlę? Za siebie czy za innych? O czym Bogu opowiadam? Skarżę się czy dziękuje? Proszę czy żądam?