10 marca 2019 I Niedziela Wielkiego Postu Ogłoszenia duszpasterskie

10 MARCA 2019
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Biskup Artur Miziński sekretarz KEP , będzie celebrował dzisiaj o 12.00,Mszę św za śp. Generała Augusta Emila Fieldorfa i wszystkich żołnierzy wyklętych.. Uroczystości rozpoczniemy od składania wieńcy przy pomniku Generała o 11.50. Po Mszy św koncert pieśni sakralnych w wykonaniu Niny Nowak. Zapraszamy.
2. W Wielkim Poście zachęcamy Parafian i Gości do korzystania z sakramentu Pokuty. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień.
3. Gorzkie Żale z nauką pasyjną : „Wieczernik i Ogrójec „ i procesją eucharystyczną dzisiaj o 17.15.
4. Grupa Modlitwy św. O.Pio zaprasza na spotkanie we wtorek po Mszy św o 18.00.
5. Zapisy do prawnika na wtorek w zakrystii, porady psychologa we wtorki o 19.00 , poradnia rodzinna czynna w środy od 18.30.

6.Spotkanie przedszkolaków w środę o 13.00 w kościele.

7.W środę 13 marca w 6 rocznica wyboru papieża Frańciszka podczas Mszy św o 18.00 odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”, jako dziękczynienie za pontyfikat.
8. Różaniec fatimski w środę 13 marca po Mszy św o 18.00.
9.Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 9.30 do 12.30 i od 15.00 do 18.00.
10. Zbiórka bielanek w czwartek 14 marca o 16.45 w bibliotece parafialnej.
11. Katecheza z cyklu rekolecje Maryjnej niewoli miłości w czwartek po Mszy św o 18.00.
12. Biskup Marek Solarczyk będzie celebrował Mszę św. na zakończenie dnia stacyjnego w naszej parafii w najbliższy piątek 15 marca o 20.00. Plan dnia kościoła stacyjnego: porządek Mszy św: 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.00, 20.00;Anioł Pański i cześć bolesna różańca św o 12.00, nabożeństwa drogi krzyżowej: 9.30, 17.20, 18.30, nabożeństwo Gorzkich Żali o 19.00. Spowiedź św. od 9.00 do 21.00. Zapraszamy.
13.Katecheza dla Bierzmowanych rok I w piątek 15 marca o 19.00 w kaplicy.

14. Miesięczna Msza św dla chorych o niepełnosprawnych w sobotę o 12.00 w kaplicy.
15. Pielgrzymka pokutna na dróżki Pana Jezusa i Matki Bożej do Kalwarii Zebrzydowskiej 23 marca . Wyjazd 6.00 rano . Powrót wieczorem . Koszt 70 zł, Zapisy w zakrystii.
16. Parafialna pielgrzymka autokarowa bez nocnych przejazdów do Medjugorie 18-25 sierpnia 2019 . Koszt 1700 zł. Zapisy w zakrystii.
17. Blankiety na 1% podatku dochodowego naszego Caritasu,świece Caritas na stoliku pod chórem.

18. Za tydzień zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
19. Prasa katolicka pod chórem.
Ks. Andrzej Kuflikowski
Proboszcz
Katecheza nr 18

Trudno wyobrazić sobie Tłusty Czwartek bez pączków, albo Świętego Mikołaja bez prezentów. Podobnie ciężko wyobrazić sobie czas Wielkiego Postu bez sakramentu spowiedzi świętej. Czym tak naprawdę jest sakrament pokuty i pojednania nikt z nas na ziemi do końca nie wie. Jak mawiał Ojciec Pio „gdybyśmy zdawali sobie sprawę z tego czym jest spowiedź i jak wielkim jest darem nie uciekalibyśmy przed nim, odkładając go na późnej”. Św. Jan Maria Vianney patron proboszczów, twierdził, że potępieni są nie tylko Ci, którzy gardzą spowiedzią, ale także Ci, którzy w niewłaściwy sposób z niej korzystają, zatajając grzechy.
Diabeł robi wszystko, by ludzie się nie spowiadali. A jak już muszą się spowiadać, to robi wszystko, by spowiedź nie była poprzedzona modlitwą i rachunkiem sumienia. Często ulegamy tej pokusie, rezygnując z rachunku sumienia. A to od niego w wielkiej mierze zależy dobra spowiedź.
W prawie każdym domu jest telewizor, prawie każdy ma telefon, niektórzy nawet kilka, te rzeczy są potrzebne do codziennego funkcjonowania. A do dobrej spowiedzi potrzebna jest książka z rachunkiem sumienia. Księgarnie katolickie są pełne takich pozycji, ale rzadko w którym domu się one znajdują. A to one są o wiele bardziej potrzebne chrześcijanom do życia, niż telefon, laptop, czy auto. Warto się w taką zaopatrzyć. Czasami nie wiemy co kupić na imieniny bądź urodziny. Taką książka z rachunkiem sumienia
w perspektywie ziemi, może nie jest najlepszym prezentem, ale w perspektywie nieba
– jednym z lepszych.
Teoretycznie wiemy na czym polega spowiedź – na wyznaniu grzechów. Jednak nie wszyscy wiedzą, że chodzi o wyznawanie swoich grzechów. Zdarzają się spowiedzi np. pracowników, w których rozgrzeszenie należy się bardziej pracodawcy, niż pracownikowi, który klęczy przy konfesjonale. Albo spowiedzi synowych, które wyznają grzechy swoich teściowych.
Przychodząc do spowiedzi oprócz grzechów należy powiedzieć, kiedy było się ostatnio u spowiedzi i czy odprawiło się poprzednią pokutę, a także to kim się jest. Nie chodzi o to by mówić, że jest się policjantem, prawnikiem, albo fryzjerem ale to czy jest się mężem, ojcem czy może osobą samotną. Co innego jest gdy ojciec i mąż wyznaje, że nie był na niedzielnej Mszy św. a co innego gdy to samo mówi kawaler. Ojciec jest odpowiedzialny za zbawienie swoje i swojej rodziny. Gdy nie ma go w kościele, to wielce prawdopodobne, że nie było też jego dzieci.
Człowiekowi nie zawsze łatwo przyjść do spowiedzi, a to dlatego iż diabeł potęguje ludzkie poczucie wstydu. Dlaczego tak robi? Bo szatan najbardziej na świecie boi się duszy czystej, taka dusza może mu zrobić wielką krzywdę swoimi modlitwami.
A jak jest z Tobą? Diabeł boi się Ciebie, czy może Ty nadal boisz się spowiedzi?