28 kwietnia 2019 Niedziela Miłosierdzia Bożego ogłoszenia duszpasterskie

28 kwietnia 2019
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 Niedziela w Oktawie Wielkanocy to Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 15.00. Uroczysta Msza św zbiorowa z koronką do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o 15.00. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wobec wsytawionego Najświętszego Sakramentu.
2 Poświęcenie pojazdów przed weekendem majowym dziś po każdej Mszy św.
3 Różaniec dzisiaj o 17.15.
4 Msza św zbiorowa za wst.św. Szarbela , Mnicha i Pustelnika z namaszczeniem olejami Świętego dzisiaj o 18.00.
5 Sprzątanie dekoracji Bożego Grobu jutro o 9.30. Zapraszamy chętnych do pomocy.
6 Spotkanie Dzieła Różaniec Rodziców za dzieci jutro o 18.00.
7 We wtorek 30 kwietnia Liturgiczna Uroczystość Świętego Wojciecha , Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.Porządek Mszy św , tak jak w dzień powszedni.
8 Kancelaria Parafialna czynna do wtorku włącznie.
9 W środę 1 maja obchodzimy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Porządek Mszy sw tak jak w dzień powszedni.
10 Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny od środy , w dni powszednie po Mszy św o 18.00 w niedzielę o 17.15.
11 Adoracja Najświetszego Sakramentu w ciszy w czwartek od 9.30 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.
12 Na wskutek wtorkowej wichury uległa całkowitemu zniszczeniu figura Matki Bożej Niepokalanej , która z kolumny od 8 lat witała nas spieszących na modlitwę. Uroczyste poświęcenie nowej figury będzie miało miejsce w czwartek 2 maja podczas Mszy św o 18.00. Dobrowolne ofiary na nową figurę można składać do skarbony pod chórem.
13 Msza św o nowe i święte powołania do Kapłaństwa i zakonów w czwartek 2 maja o 18.00.
14 W piątek 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski . Porządek Mszy św tak jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo majowe o 17.15. Spowiedż św z racji I piątku miesiąca maja podczas , każdej Mszy św. Zapraszamy.
15 Msza św na rozpoczęcie Parafialnej Pielgrzymki do Wilna, Rygi, Tallina i Helsinek w sobotę 4 maja o 5.00 rano. Pielgrzymów polecamy modlitwom Parafian.
16 Nabożeństwo Fatimskie I soboty miesiąca od 9.00 do 11.00. Spotkanie Pań Różańcowych o 11.00.
17 Msza św o dary Ducha św dla wszystkich maturzystów w niedzielę 5 maja o 20.30.
18 W odpowiedzi na apel naszego Bpa Romualda Kamińskiego, który zachęca do modlitwy o deszcz w związku z klęską suszy, codzienny różaniec o 17.30 ofiarujmy jako modlitwę błagalną w tej sprawie. Zapraszamy.
19 Taca za tydzień na nasze inwestycje parafialne.
20 Ks. Dariuszowi Stefanowiczowi i Animatorom młodzieżowym dziękujemy za przygotowanie młodzieży do sakramnetu Bierzmowania.
21 Parafialna pielgrzymka autokarowa do Medjugorie 18-25 sierpnia 2019 . Koszt 1700 zł. Zapisy w zakrystii.
22 Pielgrzymka samolotowa do Rzymu i San Giovanni Rotondo, Asyżu, Cassci, Manopello; 4-10 pazdziernika 2019. Koszt 2690 zł. Zapisy w zakrystii.
23 .Prasa katolicka pod chórem.

Ks. Andrzej Kuflikowski
proboszcz

Katecheza nr 24

Chodź dziś w kalendarzu wypadają imieniny Ludwika i Walerii to cały wierzący świat mówi dziś o Helenie, Helenie Kowalskiej. To wyjątkowa postać. Nie miała doktoratu, nie dostała Oskara, nie była nominowana do Nagrody Nobla, nie zdobyła medalu
na Olimpiadzie, nie prowadziła bloga, co więcej nie bardzo znała ortografię i gramatykę ojczystego języka a mimo wszystko dziś mówi o niej każdy. Helena Kowalska a właściwie Święta Siostra Faustyna to ta, za sprawą, której świat poznał Koronkę do Bożego Miłosierdzia. To ta, dzięki której w naszych kościoła znajdują się obrazy Jezusa Miłosiernego. W końcu to ta, której ukazywał się Jezus, a ona te wizje spisała w swoim Dzienniczku.
Przeżywając Niedziele Miłosierdzia Bożego, trwając w radości Paschalnej
nie sposób dziś nie wspomnieć o jeszcze jednej ważnej postaci, mianowicie o Świętym Janie Pawle II. To On, Papież Polak ustanowił dzisiejsze święto. To On, Papież Polak wyniósł na ołtarze Siostrę Faustynę. W końcu to On, Papież Polak sam głosił orędzie
o Bożym Miłosierdziu.
Dzisiejsze święto, Drodzy Bracia i Siostry, jak widzimy jest chyba najbardziej „polskim” ze wszystkich świąt w kalendarzu liturgicznym. A może się okazać, że to właśnie my, najmniej o nim wiemy. A jak jest z Tobą? Czytałeś kiedyś Dzienniczek Siostry Faustyny? A może go jeszcze nie masz? Kiedy ostatnio odmawiałeś Koronkę do Bożego Miłosierdzia? A może nie wiesz jak się ją odmawia? Warto się nauczyć. Faustyna pisała, że dusza, która będzie modlić się na Koronce do Bożego Miłosierdzia dostąpi szczególnych łask.
Święta Faustyna, Jan Paweł, Ojciec Pio chcą nam pomagać. Ale oni są „dobrze wychowani” i się nie narzucają. Chcą pomóc ale czekają na wezwanie. A Ty przyzywasz wstawiennictwa świętych?