5 MAJA 2019 CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

5 MAJA 2019
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 Dziś rozpoczyna się XI ogólnopolski Tydzień Biblijny.
2 Nabożeństwo majowe z procesją z racji I Niedzieli miesiąca dzisiaj o 17.15.
3 Taca dzisiejsza na nasze inwestycje parafialne.
4 Miesięczna Msza św. za naszych zmarłych polecanych w wypominkach jutro o 18.00. Wypominki czytamy od 17.15.
5 Nabożeństwa majowe w naszej parafii w niedziele o 17.15 w dni powszednie po Mszy św. o 18.00.
6 Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza na spotkanie we wtorek o 19.00.
7 Porady psychologa we wtorek o 19.00.
8 Zapisy do prawnika na wtorek w zakrystii.
9 Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski będziemy obchodzić w środę 8 maja. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.
10 Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek 9.30-12.00, 15.00-18.00. Zapraszamy.
11 Spotkanie Bielanek w czwartek o 16:45
12 Katecheza dla Bierzmowanych w piątek o 19.00 w kaplicy.
13 W sobotę 11 maja Uroczystość NMP Łaskawej, Patronki Warszawy.
14 Próby przed I Komunią św. w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek o 18.00 w kościele. Z tej racji Msze św. i nabożeństwa majowe w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 18.00 w kaplicy.
15 Pierwsza Spowiedź św. dla dzieci przed I Komunią św. dla Rodziców i rodzin w sobotę 11 maja od 9.30.
16 Uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii w przyszłą niedzielę 12 maja o 10.00. Dzieci i Rodziców polecamy modlitwom Parafian.
17 Rocznica I Komunii św. w niedzielę 19 maja podczas Mszy św. o 10.00. Próby przed Rocznicą I Komunii św. w środę 15 maja i w piątek 17 maja o 19.00 w kościele.
18 Spowiedź św. przed Rocznicą I Komunii św. w sobotę 18 maja od 9.30.
19 Taca za tydzień na nasze Seminarium Duchowne w Tarchominie.
20 Msza św. i spotkanie Apostolatu dusz czyśćcowych w następną Niedzielę o 15:00
21 Parafialna pielgrzymka do Zakopanego i okolic połączona z ogólnopolskim czuwaniem Grup Modlitwy św. o. Pio w Krakowie- Łagiewnikach, 11-15 czerwca 2019. Koszt 550 zł. Zapisy w zakrystii.
22 Panu Jackowi Gawryszewskiemu dziękujemy za zamontowanie na kolumnie przed kościołem nowej figury Matki Bożej Niepokalnej
23 Pielgrzymka samolotowa do Rzymu i San Giovanni Rotondo, Asyżu, Cassci, Manopello; 4-10 października 2019. Koszt 2690 zł. Zapisy w zakrystii.
24 Prasa katolicka pod chórem.
Ks. Andrzej Kuflikowski
proboszcz

 

Katecheza nr 25
Gdy piszemy do kogoś wiadomość sms, to zależy nam na tym, aby adresat ją otrzymał i odczytał. Gdy wysyłamy komuś ważnego e-maila, liczymy na to, że ktoś się z nim zapozna. Gdy podejmuje trud wysłania komuś listu, wierzymy, że nie zaginie po drodze i trafi pod wskazany adres.
Są takie wiadomości, na które czekamy z utęsknieniem. Są i takie, których się nie spodziewamy. Pośród różnych wiadomości tekstowych, jest jedna szczególna. A w zasadzie jeden, jeden szczególny list, mianowicie testament. To słowo nas elektryzuje. Wywołuje skrajne emocje. Jedni zastanawiają się czy zostali uwzględnienie, inni już myślą jak spieniężyć ewentualne dobra. Każdy chce poznać treść testamentu. I nawet jeśli on sam się nie wzbogaci, bo został pominięty, to chce wiedzieć, którego wnuczka, babcia kochała najbardziej, albo której żonie, pierwszej czy drugiej, sąsiad zapisał mieszkanie.
Jest jednak taki testament, który choć napisany został już bardzo dawno temu, to ciągle jeszcze nie został odczytany. Taki testament, a w zasadzie dwa- to Pismo Święte.
Bóg napisał do nas list. Stwórca do stworzenia napisał list. Ten list, który zawiera mnóstwo życiowych wskazówek, nie został jeszcze odczytany. Przynajmniej nie przez wszystkich, do których został napisany. Stworzenie jest zbyt zajęte, by czytać to co Stwórca chciał mu powiedzieć. Co więcej, pewnie jest jeszcze wiele takich osób, które nie mają w swych domach Pisma Świętego- czyli listu od Boga. Na pewno jest wiele owych listów od Boga, które „zalegają gdzieś na poczcie”, bo nikt się po nie, nie zgłosił.
Dziś w Kościele rozpoczynamy Tydzień Biblijny. To idealny czas, by przeczytać, choć fragment Pisma Świętego. To dobry moment, by wreszcie odebrać z poczty, ów list od Boga. Ciekawe, ile Bóg pod koniec tygodnia otrzyma „raportów o doręczonych listach” i „przeczytanych wiadomościach”?