9 maja 2021 VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCY
9 MAJA 2021 ROKU

 

 1. Pragniemy przypomnieć, że wierni przebywający w Kościele zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.
 2. W naszej świątynie znajdują się bezdotykowe dezynfekatory. Dwa umiejscowione są przy drzwiach głównych, trzeci znajduje się przy bocznym wejściu. Zachęcamy do korzystania, szczególnie przed przyjęciem Komunii Świętej.

 

 1. Wszystkim, którzy korzystają z sakramentu Pokuty i Pojednania, pragniemy przypomnieć o obowiązku dezynfekcji kratek konfesjonału po spowiedzi za pomocą dezynfekatora, który znajduje się przy konfesjonale.

 

 

 1. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parafian i gości w każdą niedzielę i święto podczas Mszy św. o godz. 10.30 wierni będą mogli skorzystać ze spowiedzi w specjalnym konfesjonale przeznaczonym dla osób starszych i słabosłyszących. Konfesjonał dedykowany osobom słabosłyszącym zlokalizowany jest pod chórem nieopodal figury i relikwii św. Rity. Dodatkowo wprowadzamy możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania poza Mszą św. Kapłan będzie posługiwał w konfesjonale w każdą sobotę między godz. 17.00 a 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. pozostaje bez zmian.
 2. Mając na uwadze starszych, chorych i przebywających na kwarantannie parafian i gości pragniemy przypomnieć, że każda niedzielna i świąteczna Msza św. celebrowana o godz. 12.00 jak i codzienna Msza św. o godz. 18.00 transmitowane są on-line za pośrednictwem naszej strony internetowej.
 3. Taca dzisiejsza na nasze Seminarium Duchowne w Tarchominie, z tej racji homilie dziś głosi ks. prof. dr hab. Krzysztof Warchałowski Rektor naszego Seminarium Duchownego.
 4. Spotkanie organizacyjne dla Rodziców przed Rocznicą I Komunii Świętej dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 w budynku kościoła.
 5. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym Sanktuarium są celebrowane w niedzielę o 17.15 w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o 18.00.
 6. Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza na spotkanie we wtorek po nabożeństwie majowym w kaplicy.
 7. Próby przed I Komunią św.: we wtorek 11 maja Grupa I ( kl. 3A i 3 B), środa 12 maja Grupa II ( kl. 3C). Próby odbywają się każdorazowo w kościele o 18.00 z tej racji we wtorek i środę Msze św. o 18.00 i nabożeństwo majowe będą celebrowane w kaplicy. Zapraszamy. Uroczystość I Komunii św. w niedzielę 23 maja .
 8. Bezpłatne porady psychologa odbywają się w formie rozmów telefonicznych. Zapisy do psychologa w zakrystii.
 9. Poradnia Rodzinna czynna jest w każdą środę od godz. 18.30 do 20.00.
 10. W czwartek między godz. 10.00 a 11.00 czynna jest biblioteka parafialna.
 11. W czwartek 13 maja obchodzić będziemy 104 rocznicę Objawień Fatimskich i 40 rocznicę nieudanego zamachu na życie św. Jana Pawła II. Msza św. zbiorowa za przyczyną św. Dzieci Fatimskich Hiacynty i  Franciszka w czwartek o 18.00 po niej Różaniec Fatimski, nabożeństwo majowe i procesja fatimska. Proszę przynieść świece.
 12. Pragniemy przypomnieć, że w każdy piątek o godz. 19.00 w kancelarii odbywa się spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Sakramentem Chrztu św.
 13. W piątek po Mszy św. o 18.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
 14. Katecheza formacyjna dla kandydatów przed s. Bierzmowania w piątek o 19.00 w kościele.
 15. Spotkanie Oazy Młodzieżowej w piątek o 19.30 w salce nad kaplicą
 16. Miesięczna Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych w sobotę o 12.00 w kaplicy.
 17. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 18. Poświęcenie wszelkich pojazdów w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.
 19. Miesięczna Msza św. zbiorowa w intencji dzieci i młodzieży o dar wiary i dobre życiowe wybory przez wst. bł. Carlo Acutisa  w przyszłą niedzielę 16 maja o 20.30. Zapraszamy.
 20. Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00, zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.
 21. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.

 

Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio
ks. Prałat Andrzej Kuflikowski