5 września 2021 XXIII Niedziela Zwykła ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
5 WRZEŚNIA 2021 ROKU
1. Pragniemy przypomnieć, że wierni przebywający w Kościele zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.
2. Dziś po każdej Mszy św. będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, zaś ofiary zebrane na tacę z racji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczone są na inwestycje parafialne.
3. Dziś o godz. 10.30 będzie celebrowana Msza św. w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Podczas tej Mszy św. dokonamy poświęcenia uczniowskich tornistrów.
4. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parafian i gości w każdą niedzielę i święto podczas Mszy św. o godz. 10.30 wierni będą mogli skorzystać ze spowiedzi w specjalnym konfesjonale przeznaczonym dla osób starszych i słabosłyszących. Konfesjonał dedykowany osobom słabosłyszącym zlokalizowany jest pod chórem nieopodal figury i relikwii św. Rity. Dodatkowo wprowadzamy możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania poza Mszą św. Kapłan będzie posługiwał w konfesjonale w każdą sobotę między godz. 17.00 a 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. pozostaje bez zmian.
5. Dziś o godz. 17.15 odbędzie się nowenna i różaniec w intencji owoców beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
6. Z racji rozpoczęcia Roku Szkolnego i Katechetycznego nasza parafia organizuje zbiórkę przyborów szkolnych: zeszytów, bloków, piórników, kredek itp. Zebrane artykuły szkolne zostaną przekazane Dzieciom z Domu Dziecka na Litwie. Artykuły szkolne można składać do kosza znajdującego się przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego do końca dzisiejszego dnia.
7. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania grup i wspólnot parafialnych:
• W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbywa się spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
• W 2 i 4 wtorek miesiąca – spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca PIO
• W czwartki – Odnowy w Duchu Świętym
• W piątki – OAZY
• W ostatni poniedziałek miesiąca – spotkanie wspólnoty Różaniec Rodziców za Dzieci
• W ostatni czwartek miesiąca – spotkanie Wspólnoty Niewolników Maryi
• W pierwszą sobotę miesiąca – spotkanie Koła Żywego Różańca
Spotkania każdorazowo odbywają się po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00.
8. Od 1 września w dni powszednie od poniedziałku do piątku są celebrowane w naszym sanktuarium Msze św. o godz. 15.00 połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
9. W środę 8 września Święto Narodzenia NMP. Porządek Mszy św. tak jak w dzień powszedni.
10. Narzeczonych zapraszamy na kurs przedmałżeński w środę 8 września na 19.00 do kaplicy.
11. Powakacyjna próba chórku OREMUS odbędzie się w najbliższy piątek 10 września o 18.00 w salce nad zakrystią. Wszystkie dzieci śpiewające i pragnące śpiewać serdecznie zapraszamy.
12. Mamy plan organizacji chóru dorosłych. Wszystkich Dorosłych, którzy chcieliby użyczyć swego pięknego głosu zapraszamy na próbę chóru dorosłych w piątek 10 września o 19.00 w salce nad zakrystią.
13. Pragniemy przypomnieć, że w każdy piątek o godz. 19.00 w kancelarii odbywa się spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Sakramentem Chrztu św.
14. W sobotę 11 września o godz. 10.00 w budynku kościoła odbędzie się spotkanie organizacyjne przed Sakramentem Pierwszej Komunii Świętej. Na to spotkanie zapraszamy Rodziców wraz z Dziećmi, które w tym Roku Szkolnym będą przygotowywać się do tego sakramentu w naszej parafii.
15. W sobotę 11 września o 16.00 na Karkowskim Przedmieściu Orszak Dziejów na cześć Prymasa Tysiąclecia.
16. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę 5 czerwca 2022 roku, zaś Rocznica Pierwszej Komunii Świętej planowana jest niedzielę 12 czerwca 2022 roku.
17. Młodzież klas VIII, która chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy do zakrystii w celu zapisania się na przygotowanie. Zapisy do końca września.
18. W niedzielę za tydzień ofiary zebrane na tace będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.
19. W niedzielę 12 września będzie miała miejsce beatyfikacja Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Za tydzień od godz. 15.00 w naszym Sanktuarium będzie można modlić się przed relikwiami błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
20. W niedzielę 19 września będziemy obchodzić doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Ojca Pio. Z tej racji Msze św. odpustową o godz. 12.00 będzie celebrował Ksiądz Biskup Robert Chrząszcz, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Na tę Eucharystie zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty parafialne, także parafian i gości. Po Eucharystii na scenie przed placem Kościoła będą odbywały się tradycyjne występy artystów.
21. W niedzielę 19 września Narodowy Marsz Życia. Początek o 11.30 przy kolumnie Zygmunta.
22. Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00, zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.
23. Czwarty Diecezjalny Dzień Chorego i Seniora odbędzie się w sobotę 25 września o 11.00.
24. Nasza parafia organizuję pielgrzymkę autokarową do Zakopanego, Krakowa, Łagiewnik i Wadowic w terminie od 5 do 9 października. Koszt 650 zł. Zapisy w zakrystii.
25. Pielgrzymka na czuwanie Grup Modlitwy św. Ojca Pio w sobotę 25 września. Wyjazd o 17.00. Powrót nad ranem. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii.
26. Taca na pomoc Afganistanowi w niedzielę 26 września.
27. Ks. Biskup Romuald Kamiński nasz biskup diecezjalny, skierował ks. Dawida Sychowskiego naszego wikariusza na dzienne studia na UKSW , kierunek dziennikarstwo. Osobę ks. Dawida polecamy modlitwom Parafian.
28. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
29. Nowych Parafian serdecznie witamy i zapraszamy do zakrystii bądź kancelarii celem założenia kartoteki parafialnej.
Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio
Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski

PARAFIALNE PRZYGOTOWANIE DO BEATYFIKACJI
SŁUGI BOŻEGO KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Katecheza nr 12

Jest rok 1967. Papież Paweł VI zwołuje Synod Biskupów w Rzymie. Na Synod zostają zaproszeni biskupi polscy. Jednak Prymas Wyszyński nie dostaje zgody od władz komunistycznych na wyjazd do Watykanu. W ramach solidarności Kardynał Karol Wojtyła i pozostali biskupi polscy także nie biorą udziału w synodzie i pozostają w Polsce.

W 1968 roku prześladowania społeczne się nasilają. Władze komunistyczne coraz częściej używają przemocy, by stłamsić protestujących ludzi. Prymas Wyszyński kategorycznie sprzeciwia się używaniu przemocy. Staje w obronie słabszych
i krzywdzonych.

Po tragicznych wydarzeniach na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku Prymas Wyszyński stanowczo zabiera głos wypowiadając znamienne zdanie: „Wasz ból jest naszym wspólnym bólem. Gdybym mógł w poczuciu sprawiedliwości i ładu, wziąć na siebie całą odpowiedzialność za to, co się ostatnio stało w Polsce, wziąłbym jak najchętniej. Bo w Narodzie musi być ofiara okupująca winy Narodu. Jakżebym chciał w tej chwili – gdyby ta ofiara przyjęta była – osłonić wszystkich przed bólem, przed męką.”