12 września 2021 XIV Niedziela Zwykła ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
12 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

 1. Pragniemy przypomnieć, że wierni przebywający w Kościele zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.

 

 1. Dziś o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie będzie miała miejsce beatyfikacja Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od dziś w swoich modlitwach możemy przyzywać wstawiennictwa nowego błogosławionego Kościoła Rzymsko-Katolickiego. W naszej wspólnocie dziś od godz. 15.00 będzie można modlić się przed relikwiami błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

 1. Ofiary zebrane dziś na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

 

 1. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parafian i gości w każdą niedzielę i święto podczas Mszy św. o godz. 10.30 wierni będą mogli skorzystać ze spowiedzi w specjalnym konfesjonale przeznaczonym dla osób starszych i słabosłyszących. Konfesjonał dedykowany osobom słabosłyszącym zlokalizowany jest pod chórem nieopodal figury i relikwii św. Rity. Dodatkowo wprowadzamy możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania poza Mszą św. Kapłan będzie posługiwał w konfesjonale w każdą sobotę między godz. 17.00 a 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. pozostaje bez zmian.

 

 1. Dziś o godz. 17.15 odbędzie się różaniec dziękczynny za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

 1. W poniedziałek z racji 13. dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 będzie sprawowany różaniec fatimski z procesją. Proszę przynieść świece.

 

 1. We wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. tego dnia w naszej parafii sprawowane są według porządku zwykłego. (7.00, 8.00, 9.00, 15.00 i 18.00). Nabożeństwo drogi krzyżowej po Mszy św. o 9.00 i 18.00. Zapraszamy. We wtorek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością odpustową ku czci Naszego Patrona św. Ojca Pio. Nowenna zawsze po Mszy św. o 18.00.

 

 1. We wtorek o godz. 19.00 w kaplicy odbędzie się spotkanie parafialnej Wspólnoty CARITAS, zaś w bibliotece parafialnej odbędzie się spotkanie Grupy Modlitwy Św. Ojca Pio.

 

 1. Porady psychologa we wtorek o 19.00. Poradnia Rodzinna czynna w środy od 18.30.

 

 1. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 w Kościele odbędzie się spotkanie Wspólnoty Szkaplerza Świętego.

 

 1. Narzeczonych planujących sakrament małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński w środę na 19.00 do kaplicy.

 

 1. Biblioteka parafialna czynna w czwartki od 10.00 do 11.00.

 

 1. W czwartek rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej 40 godzinne nabożeństwo przed parafialnym odpustem ku czci św. Ojca Pio. Msze św. z nauką będą celebrowane w czwartek i piątek o godz. 9.00, 15.00, 18.00 i 20.30. Zakończenie nabożeństwa w sobotę podczas Mszy św. o godz. 9.00. Nabożeństwo 40 godzinne poprowadzi Ks. Prałat Piotr Bajor z Watykanu.

 

 1. Pragniemy przypomnieć, że w każdy piątek o godz. 19.00 w kancelarii odbywa się spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Sakramentem Chrztu św.

 

 1. W piątek o godz. 19.00 w sali nad kaplicą odbędzie się spotkanie OAZY.

 

 1. Próby chórku” Oremus” odbywają się w piątki o 18.00 salce nad zakrystią. Zapraszamy wszystkie dzieci , które chciałyby śpiewać podczas Mszy św. o 10.30.

 

 1. Organizujemy chór dla dorosłych. Próby chóru dorosłych odbywają się w piątki o 19.00 w salce nad zakrystią.

 

 1. W sobotę o godz. 9.30 w Kościele odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów.

 

 1. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Ojca Pio. Z tej racji Msze św. odpustową o godz. 12.00 będzie celebrował Ksiądz Biskup Robert Chrząszcz, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Na tę Eucharystie zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty parafialne, także parafian i gości. Po Eucharystii na scenie za pomnikiem Generała Fieldorfa będą odbywały się tradycyjne występy artystów: o 14.00- Grupa Bene, o 15.00- Hanka Rybka, o 16.00-Kapela Staśka Wielonka, o 17.00- Marcin Styczeń, o 18.00- Halina Frąckowiak. Na łące za parkanem mogą rozkładać swoje stoiska tradycyjne stragany odpustowe. Zapraszamy.

 

 1. Marsz dla życia i rodziny rozpocznie się w przyszłą niedziele 19 września o 11.30 przy kolumnie Zygmunta.

 

 1. Młodzież klas VIII, która chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy do zakrystii w celu zapisania się na przygotowanie. Zapisy do końca września.

 

 1. IV Diecezjalny Dzień Chorego i Seniora rozpoczniemy 25 września Mszą św. o 11.00 podczas, której ks. Biskup Romuald Kamiński zainstaluje w naszym Sanktuarium relikwie bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Sakrament Namaszczenia Chorych będzie udzielany po homilii. Zapraszamy Kapłanów, kapelanów szpitali, chorych i seniorów. Po Mszy św. koncert i wspólna agapa w kaplicy.

 

 1. Zapraszamy parafian i gości do udziału w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy. Wyjazd 25 września w sobotę, powrót w niedzielę nad ranem. Koszt 70 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.

 

 1. Nasza parafia organizuję pielgrzymkę autokarową do Zakopanego, Krakowa, Łagiewnik i Wadowic w terminie od 5 do 9 października. Koszt 640 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę 5 czerwca 2022 roku, zaś Rocznica Pierwszej Komunii Świętej planowana jest niedzielę 12 czerwca 2022 roku.

 

 1. Wszystkich nowych parafian serdecznie witamy w naszej parafii i zachęcamy do założenia karty parafialnej. Kartę parafialną można założyć w zakrystii bądź kancelarii.

 

 1. Wszystkim parafianom i gościom, którzy włączyli się w zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka na Litwie serdecznie dziękujemy.

 

 1. Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00, zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.

 

 

Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio
Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski

 

Katecheza nr 153

 

Dziś beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Polski. Zostać świętym czy błogosławionym wcale nie jest tak łatwo, bo oprócz porządnego życia, Kościół wymaga cudu, który dokona się po śmierci za sprawą kandydata na ołtarze.

Za przyczyną dziś błogosławionego Kardynała Wyszyńskiego dokonało się wiele cudów. Pierwszy z nich miał miejsce już w dniu Jego pogrzebu. Matka, która wracała ze szpitala od swojego poparzonego dziecka uświadomiła sobie, że trwa właśnie pogrzeb Kardynała Wyszyńskiego. Całą drogę do domu prosiła Go o pomoc, choć w pamięci miała słowa lekarza, który twierdził, że dziecka nie da się uratować. Dziecko żyje po dziś dzień, a Matka wie, że to nie jej zasługa ani nawet lekarzy a Kardynała Wyszyńskiego.

Jednak cud beatyfikacyjny zatwierdzony przez Stolicę Apostolską dotyczył 19-letniej dziewczyny, która za przyczyną Kardynała Wyszyńskiego została uleczona z nowotworu złośliwego.

Dla wielu to i tak mało, aby uwierzyć w świętość i sens chodzenia do Kościoła. To za mało, aby uwierzyć w Boga, oddawać Mu należną cześć i szacunek. Ale czy trzeba się dziwić? Przecież łatwiej jest krzyczeć niż klęczeć. Łatwiej dokonać apostazji niż przestrzegać przykazań. Konfesjonał jest dla odważnych, a wiara dla wytrwałych.

Bóg jest cierpliwy i wybacza ale liczy na naszą poprawę. Nasza modlitwa jest potrzebna nam a nie Jemu. To nam może zabraknąć czasu na bycie lepszym a nie Bogu.

Prymasie Polski Stefanie Kardynale Wyszyński, przymnóż nam wiary!