3 października 2021 XXVII Niedziela zwykła ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27 NIEDZIELA ZWYKŁA
3 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU
1. Pragniemy przypomnieć, że wierni przebywający w Kościele zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.
2. Ofiary zebrane dziś na tace przeznaczone są na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
3. Spotkanie organizacyjne kręgu Kościoła Domowego dzisiaj po Mszy św. o 18.00 w kaplicy. Zapraszamy chętne małżeństwa.
4. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parafian i gości w każdą niedzielę i święto podczas Mszy św. o godz. 10.30 wierni będą mogli skorzystać ze spowiedzi w specjalnym konfesjonale przeznaczonym dla osób starszych i słabosłyszących. Konfesjonał dedykowany osobom słabosłyszącym zlokalizowany jest pod chórem nieopodal figury i relikwii św. Rity. Dodatkowo wprowadzamy możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania poza Mszą św. Kapłan będzie posługiwał w konfesjonale w każdą sobotę między godz. 17.00 a 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. pozostaje bez zmian.
5. Dziś o godz. 17.15 odbędzie się różaniec z procesją eucharystyczną z racji I Niedzieli miesiąca.
6. W październiku zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odbywają się w niedzielę i święta o godz. 17.15. W dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zaś od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 odbywa się różaniec dla dzieci.
Prosimy grupy i wspólnoty parafialne o prowadzenia nabożeństw różańcowych według następującego porządku:
• Poniedziałek – Wspólnota Różaniec Rodziców za Dzieci i Ruch Rodzin Nazaretańskich
• Wtorek – Grupa Modlitwy św. Ojca Pio
• Środa – Wspólnota Żywego Różańca
• Czwartek – Caritas i Odnowa w Duchu Św.
• Piątek – Oaza i Kościół Domowy
7. W poniedziałek z racji pierwszego poniedziałku miesiąca podczas Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki będą czytane od godz. 8.30.
8. We wtorki odbywają się bezpłatne konsultacje z psychologiem i prawnikiem. Zapisy na konsultacje w zakrystii.
9. W środę od godz. 18.30 do 20.00 czynna jest Poradnia Rodzinna.
10. W czwartek między godz. 10.00 a 11.00 czynna jest biblioteka parafialna.
11. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty TOTUS TUUS.
12. Pragniemy przypomnieć, że w każdy piątek o godz. 19.00 w kancelarii odbywa się spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Sakramentem Chrztu św.
13. Próby scholii dziecięcej „Oremus” odbywają się w piątki od 18.00 do 19.00 w salce nad zakrystią. Próby Chóru dorosłych odbywają się w piątki w salce nad zakrystią od 19.00 do 20.00.
14. W piątek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy ROK II.
15. W sobotę o godz. 10.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla Rodziców i Dzieci przed Sakramentem I Komunii Świętej.
16. W sobotę w Katedrze Warszawsko – Praskiej grupa 7 ministrantów z naszej parafii po rocznym przygotowaniu przyjmie z rąk Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego posługę lektoratów. Przyszłych lektorów i ich Rodziców polecamy modlitwom parafian.
17. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Z tej racji będzie prowadzona zbiórka do puszek na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, dla zdolnej ale ubogiej młodzieży.
18. Nasza parafia organizuję pielgrzymkę autokarową do Zakopanego, Krakowa, Łagiewnik i Wadowic w terminie od 5 do 9 października. Koszt 650 zł. Wyjazd we wtorek 5 października o 5.00 rano. Powrót w sobotę ok 20.00.
19. Wszystkich nowych parafian serdecznie witamy w naszej parafii i zachęcamy do założenia karty parafialnej. Kartę parafialną można założyć w zakrystii bądź kancelarii.
20. W zakrystii bądź kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022.
21. Przyjmujemy kartki wypominkowe. Wypominkami za naszych zmarłych modlimy się cały listopad pół godziny przed 18.00. W ciągu roku w I poniedziałek miesiąca o 18.00 celebrujemy Mszę św. za naszych zmarłych poprzedzoną czytaniem wypominek od 17.30. Kartki wypominkowe na stoliku pod chórem. Wypominki w naszej parafii ofiara dobrowolna.
22. Zapraszamy i zachęcamy do czytania lekcji Pisma św. podczas niedzielnych Mszy św. i w dni powszednie . Zapisy w zakrystii.
23. Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00, zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.
24. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio
Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski