26 września 2021 – XXVI Niedziela zwykła ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
26 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

 1. Pragniemy przypomnieć, że wierni przebywający w Kościele zobowiązani
  są do zasłaniania ust i nosa.

 

 1. Dziś po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka do puszek  na pomoc Afganistanowi.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. małżeństwa przybliżają nam charyzmat wspólnoty „ Domowy Kościół” Spotkanie organizacyjne Domowego Kościoła odbędzie się w przyszłą niedzielę 3 października po Mszy św. o 18.00 w kaplicy.

 

 1. Nabożeństwo Różańcowe będzie celebrowane dziś o godz. 17.15.

 

 1. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św. przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molli patronki lekarzy i osób starających się o potomstwo. Po Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie Wspólnoty Różaniec Rodziców za Dzieci, zaś w kaplicy będzie miało miejsce spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

 

 1.  Msza św za wst. Św. Szarbela  mnicha i pustelnika patrona osob ciezko chorych we wtorek o 18.00. Po mszy sw namaszczenie olejami świętego Szarbela. Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza na spotkanie we wtorek po Mszy św. o 18.00.

 

 1. Porady psychologa i prawnika odbywają się w wtorki w kancelarii parafialnej. Zapisy w zakrystii. Poradnia Rodzinna czynna w środy od 18.30 do 20.00

 

 1. W środę obchodzimy rocznicę Poświęcenia Bazyliki Katedralnej naszej Diecezji. W tym dniu w swoich modlitwach pamiętajmy o Pasterzach naszej Diecezji.

 

 1. Wspólnota Niewolników Miłości Maryi zaprasza na  comiesięczną adorację w czwartek od 18.00 do 20.00.

 

 1. Od piątku 1 października zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe, które będą sprawowane według następującego porządku: różaniec dla dzieci będzie sprawowany od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, zaś dla dorosłych i  młodzieży w dni powszednie zawsze po Mszy św. o godz. 18.00, zaś w niedzielę o godz. 17.15.

 

 1. Prosimy grupy i wspólnoty parafialne o prowadzenia nabożeństw różańcowych według następującego porządku:

Poniedziałek – Wspólnota Różaniec Rodziców za Dzieci i Ruch Rodzin Nazaretańskich

Wtorek – Grupa Modlitwy św. Ojca Pio

Środa – Wspólnota Żywego Różańca

Czwartek – Caritas i Odnowa w Duchu Św.

Piątek – Oaza i Kościół Domowy

 

 1. Biblioteka parafialna znajdująca się w budynku plebanii, przy kancelarii czynna jest w czwartki od godz. 10.00 do 11.00.

 

 1. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca z sakramentu pokoty i pojednania można skorzystać podczas każdej Mszy św. Porządek Mszy św. tego dnia jest następujący: 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 17.00 dla dzieci, 18.00 ( wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa) i 20.30.

 

 1. W piątek o godz. 19.00 w kaplicy parafialnej odbędzie się katecheza dla Rodziców i Chrzestnych przed Sakramentem Chrztu Świętego, zaś w sali nad kaplicą spotkanie Oazy.

 

 1. Próby chórku „Oremus” odbywają się w piątki od 18.00 do 19.00 w salce nad zakrystią. Próby Chóru dorosłych odbywają się w piątki w salce nad zakrystią od 19.00 do 20.00.

 

 1. Nabożeństwo I soboty miesiące ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie celebrowane w sobotę od 9.00 do 11.00. Po nim spotkanie Pań z Żywego Różańca zapraszamy. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

 

 1. Ofiary zebrane w przyszłą niedzielę na tace przeznaczone będą utrzymanie Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

 

 1. Wszystkich nowych parafian, którzy od niedawna mieszkają na terenie naszej parafii serdecznie witamy i zachęcamy do założenia karty parafialnej. Można tego dokonać w kancelarii bądź zakrystii.

 

 1. Uczniów klas VIII Szkół Podstawowych chcących przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy do zakrystii bądź kancelarii w celu zapisania się na przygotowanie do tego Sakramentu.

 

 1. Burmistrzowi Pragi Południe m.st. Warszawy i Centrum Promocji Kultury Pragi Południe dziękujemy za pomoc w organizacji Festynu Rodzinnego – Pożegnanie Lata na Gocławiu 2021. Pragniemy podziękować wszystkim grupom i wspólnotom parafialnym, które przyczyniły się do uświetnienia uroczystości odpustowych. W sposób szczególny dziękujemy służbie liturgicznej: ministrantom i lektorom.

 

 

 1. Pielgrzymka do Zakopanego i okolic 5-9 października 2021. Koszt 650 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Zachęcamy do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zeszyt dyżurów adoracyjnych na stoliku pod chórem.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. liczymy wiernych obecnych na Mszy św.

 

 1. Wszystkim parafianom i gościom czcicielom św. Ojca Pio życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia.
 2. Zbiórka wszystnich ministrantów w sobotę 2 października o 9.30 w kościele.

 

 

 

 

Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio
Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski