19 września 2021 – Odpust ku czci św. Ojca Pio

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. OJCA PIO
19  WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

 1. Pragniemy przypomnieć, że wierni przebywający w Kościele zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.

 

 1. Dziś w naszej sanktuarium obchodzimy doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Ojca Pio. Z tej racji Msze św. odpustową o godz. 12.00 będzie celebrował Ksiądz Biskup Robert Chrząszcz, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Na tę Eucharystie zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty parafialne, także parafian i gości. Po Eucharystii na scenie przed placem Kościoła będą odbywały się tradycyjne występy artystów. Dziś homilie  na każdej Mszy św. głosi O. Roman Rusek OFM cap, krajowy moderator Grup Modlitwy św. O. Pio.
 2. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parafian i gości w każdą niedzielę i święto podczas Mszy św. o godz. 10.30 wierni będą mogli skorzystać ze spowiedzi w specjalnym konfesjonale przeznaczonym dla osób starszych i słabosłyszących. Konfesjonał dedykowany osobom słabosłyszącym zlokalizowany jest pod chórem nieopodal figury i relikwii św. Rity. Dodatkowo wprowadzamy możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania poza Mszą św. Kapłan będzie posługiwał w konfesjonale w każdą sobotę między godz. 17.00 a 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. pozostaje bez zmian.

 

 1. Dziś o godz. 17.15 odbędzie się różaniec dziękczynny za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

 1. Trwa nowenna przed Liturgicznym wspomnieniem św. Ojca Pio. Nowenna celebrowana jest do środy włącznie po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W poniedziałek przypada 6. rocznica konsekracji naszej świątyni. Msze św. tego dnia będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia, 18.00.

 

 1. We wtorki odbywają się bezpłatne konsultacje z psychologiem i prawnikiem. Zapisy na konsultacje w zakrystii.

 

 1. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy przyzwać szczególnego wstawiennictwa św. Rity – patronki trudnych spraw rodzinnych i małżeńskich. Intencję na tę Mszę św. można zapisywać na kartkach znajdujących się pod chórem i składać do skrzynki intencji zlokalizowanej przy relikwiach i figurze św. Rity.

 

 1. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny. Tego dnia w naszym sanktuarium będą sprawowane Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia, 18.00 i 20.30. Będzie także odmawiany różaniec: o godz. 9.30 – część radosna, o 12.00 – część bolesna, o 17.30 – część światła, zaś o godz. 20.00 – część chwalebna. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się tego dnia w prowadzenie modlitwy różańcowej.

 

 1. Pragniemy przypomnieć, że w każdy piątek o godz. 19.00 w kancelarii odbywa się spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Sakramentem Chrztu św.

 

 1. Próba chórku Oremus w piątek o 18.00 w salce nad zakrystią. Próba chóru dorosłych odbywa się w piątki o 19.00 w salce nad zakrystią.

 

 1. W piątek o godz. 19.00 w sali nad kaplicą odbędzie się spotkanie OAZY.

 

 1. W sobotę w naszym sanktuarium odbędzie się IV Diecezjalny Dzień Chorego. Z tej racji Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej, Ksiądz Biskup Romuald Kamiński. Ksiądz Biskup dokona aktu instalacji relikwii błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w naszym sanktuarium. Podczas Mszy św. chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich parafian i gości a także kapłanów i kapelanów z całej naszej Diecezji. Po Mszy św. będzie miał miejsce poczęstunek dla osób chorych ich opiekunów i kapłanów.

 

 1. Po wakacyjnej przerwie zostały wznowione spotkania grup i wspólnot parafialnych:

 

 • W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbywa się spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 • W 2 i 4 wtorek miesiąca – spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca PIO
 • W czwartki – Odnowy w Duchu Świętym
 • W piątki – OAZY
 • W ostatni poniedziałek miesiąca – spotkanie wspólnoty Różaniec Rodziców za Dzieci
 • W ostatni czwartek miesiąca – spotkanie Wspólnoty Niewolników Maryi
 • W pierwszą sobotę miesiąca – spotkanie Koła Żywego Różańca

 

Spotkania każdorazowo odbywają się po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Od 1 września w dni powszednie od poniedziałku do piątku są celebrowane w naszym sanktuarium Msze św. o godz. 15.00 połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Młodzież klas VIII, która chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy do zakrystii w celu zapisania się na przygotowanie. Zapisy do końca września.

 

 1. Zapraszamy parafian i gości do udziału w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy. Wyjazd 25 września w sobotę, powrót w niedzielę nad ranem. Koszt 70 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.

 

 1. Nasza parafia organizuję pielgrzymkę autokarową do Zakopanego, Krakowa, Łagiewnik i Wadowic w terminie od 5 do 9 października. Koszt 650 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Wszystkich nowych parafian serdecznie witamy w naszej parafii i zachęcamy do założenia karty parafialnej. Kartę parafialną można założyć w zakrystii bądź kancelarii.

 

 1. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Afganistanowi.

 

 1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. katecheza wprowadzająca wspólnoty Kościół Domowy.

 

 1. Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00, zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.

 

 1. Dziękujemy Księdzu Prałatowi Piotrowi Bajorowi z Watykanu, za poprowadzenie w naszej parafii 40-godzinnego nabożeństwa przygotowującego nas do odpustu parafialnego ku czci św. Ojca Pio.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.

 

 

Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio
Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski.