17 października 2021 – XIX Niedziela zwykła ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29 NIEDZIELA ZWYKŁA
17 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

 

 1. Pragniemy przypomnieć, że wierni przebywający w Kościele zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.

 

 1. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parafian i gości w każdą niedzielę i święto podczas Mszy św. o godz. 10.30 wierni będą mogli skorzystać ze spowiedzi w specjalnym konfesjonale przeznaczonym dla osób starszych i słabosłyszących. Konfesjonał dedykowany osobom słabosłyszącym zlokalizowany jest pod chórem nieopodal figury i relikwii św. Rity. Dodatkowo wprowadzamy możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania poza Mszą św. Kapłan będzie posługiwał w konfesjonale w każdą sobotę między godz. 17.00 a 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. pozostaje bez zmian.

 

 1. Dzisiaj w katedrze św. Floriana podczas Mszy św. o 7.30, Biskup Romuald Kamiński zaingurował na poziomie diecezji „ Synod o synodalności”. Prace synodalne na poziomie diecezji potrwają do października przyszłego roku. Ks. Biskup mianował zespół odpowiedzialny za koordynację prac w naszej diecezji . W skład zespołu weszli ks. Andrzej Kuflikowski nasz ks. proboszcz, ks. Rafał Jabłkowski wikariusz parafii św. Szczepana w Warszawie i p. Ewa Grąbczewska sędzią.

 

 1. Dzisiaj różaniec odbędzie się o 17.15 . Zapraszamy.

 

 1. Z racji III niedzieli miesiąca dzisiaj o 20.30 będzie celebrowana Msza św.  zbiorowa w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa. Kartki z intencjami składamy w zakrystii.

 

 1. W październiku zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odbywają się w niedzielę i święta o godz. 17.15. W dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zaś od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 odbywa się różaniec dla dzieci.

 

Prosimy grupy i wspólnoty parafialne o prowadzenia nabożeństw różańcowych według następującego porządku:

 

 • Poniedziałek – Wspólnota Różaniec Rodziców za Dzieci i Ruch Rodzin Nazaretańskich
 • Wtorek – Grupa Modlitwy św. Ojca Pio
 • Środa – Wspólnota Żywego Różańca
 • Czwartek – Caritas i Odnowa w Duchu Św.
 • Piątek – Oaza i Kościół Domowy

 

 1. Jutro 18 października obchodzic będziemy święto św. Łukasza Apostoła i Ewangelisty . Msza św. w intencji służby zdrowia o 18.00. Zapraszamy.
 2. We wtorki odbywają się bezpłatne konsultacje z psychologiem i prawnikiem. Zapisy na konsultacje w zakrystii.
 3. W środę od godz. 18.30 do 20.00 czynna jest Poradnia Rodzinna.
 4. W czwartek między godz. 10.00 a 11.00 czynna jest biblioteka parafialna.
 5. W piątek przypada liturgiczne św. Jana Pawła II. Msze św. tego dnia będą sprawowane wg. następującego porządku: 7.00, 8.00, 9.00, 15 z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.00.
 6. W piątek z racji 22. dnia miesiąca o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św. podczas, której będziemy przyzywać szczególnego wstawiennictwa św. Rity – patronki trudnych spraw rodzinnych i małżeńskich. Intencję na tę Eucharystię można zapisywać na kartach znajdujących się na stoliku pod chórem i składać do skrzynki intencji zlokalizowanej przy figurze i relikwiach św. Rity.
 7. Pragniemy przypomnieć, że w każdy piątek o godz. 19.00 w kancelarii odbywa się spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Sakramentem Chrztu św.
 8. W piątek o godz. 19.00 w kaplicy odbędzie się spotkanie OAZY.
 9. Próby scholii dziecięcej „Oremus” odbywają się w piątki od 18.00 do 19.00 w salce nad zakrystią. Próby Chóru dorosłych odbywają się w piątki w salce nad zakrystią od 19.00 do 20.00.
 10. 23 października w sobotę organizujemy parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd 6.00 rano. Powrót ok. 19.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tace przeznaczone będą na misję.
 12. Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00, zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.
 13. Zbliża się listopad czyli miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej o tych, którzy odeszli.Na stoliku z prasą znajdują się kartki wypominkowe, na których można zapisywać imiona i nazwiska osób zmarłych. Zapisane kartki należy przekazać do zakrystii bądź kancelarii. Eucharystia w intencji osób zmarłych, polecanych w wypominkach będzie sprawowana przez cały listopad o godz. 18.00 a nazwiska i imiona osób zmarłych odczytywane będą od godz. 17.30. Przez cały rok Msza św. wypominkowa będzie celebrowana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 a wypominki będziemy odczytywać od godz. 17.15.
 14. Wczoraj w historycznej hali BHP w Gdańsku odbył się IV Kongres Grup Modlitwy św. Ojca Pio dla rejonu północnego Polski. Nasz ks. proboszcz Andrzej Kuflikowski był jednym z gości biorących udział w panelu dyskusyjnym pt: „ Nie można myśleć o lataniu trwając w bezczynności”.
 15. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.

 

 

Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio
Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski

 

Katecheza nr 155

Pewien wnuczek ilekroć odwiedzał swoich ukochanych dziadków, tylekroć był świadkiem ich sprzeczek. Jednak głos w kłótni nie rozkładał się równo. Z reguły to babcia zajmowała więcej czasu antenowego. To ona ciągle narzekała, krzyczała a czasami nawet płakała. Wnuczkowi wydawało się, że to właśnie ona ma rację. Zadziwiała go jednak postawa dziadka. Ten zawsze okazywał spokój, jakby nie rozumiał, że z babcią nie ma żartów. Opanowanie dziadka było tak wielkie, że nawet wnuczkowi nie dawało spokoju. Postanowił więc, że w ferie zamiesza u dziadków, by sprawdzić jednoznacznie które z nich ma rację – krzycząca babcia, czy spokojny dziadek.

Wnuczek na pierwsza kłótnie trafił już przy śniadaniu. Słyszał ją od początku i wiedział doskonale, że tym razem to babcia jest w błędzie i zupełnie niesłusznie oskarża dziadka. Ale dziadek standardowo z kamienną twarzą słuchał uważnie wszystkich zarzutów pod swoim adresem. Przy obiedzie sytuacja się powtórzyła. Babcia robiła z siebie ofiarę, ale to dziadek miał rację. W końcu wnuczek nie wytrzymał. Zapytał dziadka czemu się nie broni, gdy to on ma racje. Dziadek ze stoickim spokojem i lekkim uśmiechem na twarzy  odpowiedział: Wnusiu jak byłem dzieckiem, to wolałem mieć rację. Dziś będąc dojrzałym człowiekiem wolę mieć spokój, niż rację.

To prawda! Czasami lepiej mieć spokój niż rację, szczególnie w drobnych codziennych sprawach, które najczęściej stają się pretekstem do ostrych kłótni małżeńskich.

Mężu, Żono! Gdy znów Cię Twoja ukochana połówka zdenerwuje pamiętaj o radzie dziadka!