24 października 2021 – XXX Niedziela zwykła- ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 NIEDZIELA ZWYKŁA
24 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

 1. Pragniemy przypomnieć, że wierni przebywający w Kościele zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.
 1. Dziś w Kościele obchodzona jest Niedziela Misyjna. Z tej racji ofiary zebrane na tace przeznaczone są na misje. Zaś po zakończeniu każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka Fundacji „Dar Boży” na leczenie chorych dzieci.
 2. Rozwiązanie konkursu plastycznego o św. Janie Pawle II, dziś po Mszy św. o godz. 10.30.
 1. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parafian i gości w każdą niedzielę i święto podczas Mszy św. o godz. 10.30 wierni będą mogli skorzystać ze spowiedzi w specjalnym konfesjonale przeznaczonym dla osób starszych i słabosłyszących. Konfesjonał dedykowany osobom słabosłyszącym zlokalizowany jest pod chórem nieopodal figury i relikwii św. Rity. Dodatkowo wprowadzamy możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania poza Mszą św. Kapłan będzie posługiwał w konfesjonale w każdą sobotę między godz. 17.00 a 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. pozostaje bez zmian.
 1. Nabożeństwo różańcowe dziś o 17.15. Zapraszamy.
 1. W poniedziałek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z okazji 10. rocznicy powstania w naszej parafii dzieła Różaniec Rodziców za Dzieci. Na tę Mszę św. zapraszamy lektorów i ministrantów i wszystkich Rodziców, którzy latami modlą się na różańcu za swoje dzieci. Tego dnia jak w każdy ostatni poniedziałek miesiąca będziemy przyzywać także wstawiennictwa św. Joanny Beretty Molli – patronki lekarzy i małżeństw starających się o potomstwo. Intencję na tę Mszę św. można zapisywać na kartkach i składach do skrzynki intencji znajdującej się przy wizerunku św. Joanny Beretty Molli.
 2. We wtorek o godz. 19.00 w bibliotece parafialnej odbędzie się spotkanie grupy Modlitwy św. Ojca Pio.
 1. We wtorki odbywają się bezpłatne konsultacje z psychologiem i prawnikiem. Zapisy na konsultacje w zakrystii.
 1. W środę o godz. 16.30 w sali nad zakrystią odbędzie się spotkanie bielanek.
 1. W środę od godz. 18.30 do 20.00 czynna jest Poradnia Rodzinna.
 2. W czwartek 28 października obchodzić będziemy święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.
 3. W czwartek między godz. 10.00 a 11.00 czynna jest biblioteka parafialna.
 4. W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwo różańcowe celebrowane o godz. 17.15 połączone z korowodem świętych. Każdy może przebrać się za wybranego świętego, błogosławionego, bądź anioła. Będą nagrody za najtrafniejsze przebranie.
 5. Comiesięczna Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Szarbela mnicha i pustelnika, patrona osób ciężko chorych połączona z obrzędem namaszczenia olejami Świętego będzie celebrowana w czwartek 28 października o 18.00. Kartki z intencjami składamy do skarbony przy zakrystii bądź w zakrystii. Po Mszy św. na różaniec i wieczór uwielbienia prowadzony przez Wspólnotę Niewolników Maryi.
 6. Pragniemy przypomnieć, że w każdy piątek o godz. 19.00 w kancelarii odbywa się spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Sakramentem Chrztu św.
 7. W piątek o godz. 19.00 w kaplicy odbędzie się spotkanie OAZY.
 8. Próby scholii dziecięcej „Oremus” odbywają się w piątki od 18.00 do 19.00 w salce nad zakrystią. Próby Chóru dorosłych odbywają się w piątki w salce nad zakrystią od 19.00 do 20.00.
 9. Pragniemy przypomnieć, że w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu z letniego na zimowy.
 10. Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.
  W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00, zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.
 11. W październiku zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odbywają się w niedzielę i święta o godz. 17.15. W dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zaś od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 odbywa się różaniec dla dzieci.

Prosimy grupy i wspólnoty parafialne o prowadzenia nabożeństw różańcowych według następującego porządku:

 • Poniedziałek – Wspólnota Różaniec Rodziców za Dzieci i Ruch Rodzin Nazaretańskich
 • Wtorek – Grupa Modlitwy św. Ojca Pio
 • Środa – Wspólnota Żywego Różańca
 • Czwartek – Caritas i Odnowa w Duchu Św.
 • Piątek – Oaza i Kościół Domowy
 1. Zbliża się listopad czyli miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej o tych, którzy odeszli.
  Na stoliku z prasą znajdują się kartki wypominkowe, na których można zapisywać imiona
  i nazwiska osób zmarłych. Zapisane kartki należy przekazać do zakrystii bądź kancelarii. Eucharystia w intencji osób zmarłych, polecanych w wypominkach będzie sprawowana przez cały listopad o godz. 18.00 a nazwiska i imiona osób zmarłych odczytywane będą od godz. 17.30. Przez cały rok Msza św. wypominkowa będzie celebrowana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 a wypominki będziemy odczytywać od godz. 17.15.
 2. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.

 

 

Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio                                                                                     Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski

 

Katecheza nr 156

 

Chryzantemy już dojrzewają. Znicze drożeją. Na cmentarzach częściej niż kondukty żałobne można zauważyć pielgrzymów z grabiami i wiadrami. To wszystko wskazuje, że
1 Listopada coraz bliżej.

Godna naśladowania i pochwały jest troska żywych o groby zmarłych. Jednak wielu wierzącym, coś się pomyliło. Niektórzy ludzie wierzą w moc zniczy. Uważają, że jeśli na grobie ukochanej osoby znajdzie się ich dużo i dodatkowo będą drogie to zmarły będzie szczęśliwy. Inni z kolei upatrują zbawczą moc w chryzantemach. Mają być duże, najlepiej jednokolorowe. W tym sezonie podobno modne są białe. I tak całe rodziny taszczą znicze i kwiaty na cmentarze. To wszystko jest ważne. Jest dowodem pamięci i tęsknoty. Jednak zmarli oprócz pamięci i tęsknoty liczą na miłość. Miłość do zmarłych objawia się w modlitwie ofiarowanej w ich intencji. Bo nawet najpiękniejszy znicz, nawet najcudowniejsza wiązanka zmarłym drogi do nieba nie otworzy. A Twoja modlitwa za nich już tak.

Jeśli naprawdę chcesz pomóc tym, których ciała spoczywają w grobach zamów za nich Mszę św. Przyjmij w ich intencji Komunię Święta, odmów różaniec, ofiaruj cierpienie. Znicze i kwiaty są dla żywych, zmarli potrzebują Twojej modlitwy, bo sami pomóc sobie już nie mogą. A jeśli dzięki Twoim modlitwom oni wejdą do nieba to Ty zyskujesz swojego prywatnego świętego! W modlitwę warto inwestować, kwiaty i znicze to sprawa drugorzędna.