7 listopada 2021 XXII Niedziela zwykla ogloszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
7 LISTOPADA 2021 ROKU
1. Pragniemy przypomnieć, że wierni przebywający w Kościele zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.
2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca ofiary zebrane na tace przeznaczone są na utrzymanie kościoła i nasze inwestycje parafialne.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 w sali nad zakrystią spotkanie bielanek.
4. Dziś o godz. 17.15 odbędzie się różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, w ciągu tygodnia wypominki są odczytywane od 17.30 do 18.00.
5. We wtorek przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Tego dnia Msze św. będą sprawowane według porządku dnia powszedniego.
6. We wtorek o godz. 19.00 w bibliotece parafialnej odbędzie się spotkanie grupy Modlitwy św. Ojca Pio.
7. We wtorki odbywają się bezpłatne konsultacje z psychologiem i prawnikiem. Zapisy na konsultacje w zakrystii.
8. W środę od godz. 18.30 do 20.00 czynna jest Poradnia Rodzinna.
9. W czwartek przypada 103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Msze św. tego dnia będą sprawowane według następującego porządku: 7.00, 8.00, 9.00, 12.00( Msza św. w intencji Ojczyzny) 15.00 i 18.00. Przed Mszą św. o godz. 12.00 przy pomniku Fieldorfa zostanie odśpiewany hymn państwowy i zostaną złożone okolicznościowe wieńce.
10. Pragniemy przypomnieć, że w każdy piątek o godz. 19.00 w kancelarii odbywa się spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Sakramentem Chrztu św.
11. W piątek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy ROK II.
12. Próby scholii dziecięcej „Oremus” odbywają się w piątki od godz. 18.00 do 19.00 w sali nad zakrystią. Próby chóru dorosłych odbywają się w piątki w sali nad zakrystią między godz. 19.00 a 20.00.
13. W sobotę o godz. 9.30 odbędzie się zbiórka dla wszystkich lektorów.
14. Różaniec fatimski w sobotę 13 listopada po Mszy św. o 18.00.
15. Wszystkich parafian i gości zapraszamy w sobotę 13 listopada o godz. 19.00 do budynku kościoła na koncert zatytułowany : „ Od Konstytucji 3 Maja do wolnej Polski” w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „ SONANTO” z instrumentalistami.
16. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w Libanie.
17. Przypominamy, że przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny ( 8 dni w dowolnym okresie listopada) który można ofiarować w intencji zmarłych. Aby uzyskać odpust należy: być w stanie łaski uświęcającej, wzbudzić pragnienie otrzymania odpustu, nawiedzić cmentarz – jeśli stan zdrowia na to pozwala, a także przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach, które w swoim sercu nosi Ojciec Święty.
18. Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.
W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00, zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.
19. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.

Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio
Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski

Katecheza nr 157
Skarpetki a może kapcie? Perfumy czy kolejna torebka? Gra komputerowa czy puzzle? Już niedługo wielu z nas stanie przed dylematem co kupić bliskim pod choinkę. Czasami ofiarowujemy drugiemu człowiekowi upominek, by wyrazić naszą pamięć, miłość, szacunek. Innym razem bo po prostu tak wypada.
Trwając w listopadowej zadumie warto pomyśleć jaki prezent możemy ofiarować zmarłym. Naturalnie największym darem jest Msza św. celebrowana w intencji tych, którzy odeszli. Jednak to nie wszystko. Można także przyjąć Komunię Świętą, odmówić różaniec, koronkę, litanie albo ofiarować swoje cierpienie, aby oni w czyśćcu już cierpieć nie musieli.
„Zmarli pamiętają o żyjących. Ale czy żyjący pamiętają o zmarłych?” – takie pytanie św. Gertruda często zadawała napotkanym ludziom. To właśnie Ją duszę czyśćcowe nazywały Przyjaciółką zmarłych. W czasie jednej z wizji Jezus podyktował Jej modlitwę, za której jednorazowe odmówienie jak Sam zaznaczył – aż 1000 dusz trafia do nieba.
Ktoś pomyśli 1000 to dużo, ale ja nie mam czasu na dodatkowe modlitwy. Byłem na grobach, znicz zapaliłem, wiązankę kupiłem, co jeszcze mam robić? Rozumiemy takie postawy i nikogo nie zmuszamy do dodatkowych modlitw. Jedynie za św. Gertruda zachęcamy do ratowania dusz modlitwą podyktowaną przez Chrystusa. Treść modlitwy jest następująca:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci, Najdroższą Krew Boskiego Syna Twego, Pana naszego, Jezusa Chrystusa w połączeniu ze wszystkimi Mszami świętymi dzisiaj na całym świecie odprawianymi, za dusze w Czyśćcu cierpiące, za umierających, za grzeszników na świecie, za grzeszników w Kościele powszechnym, za grzeszników w mojej rodzinie, a także w moim domu. Amen.

i