14 listopada 2021 XXXIII Niedziela Zwykła ogłoszenia duszpastwerskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
14 LISTOPADA 2021 ROKU

 

 1. Pragniemy przypomnieć, że wierni przebywający w Kościele zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.
 1. Dziś z racji niedzieli solidarności z Kościołem prześladowanym po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi w Libanie.
 1. Dziś o godz. 17.15 odbędzie się różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 1. We wtorki odbywają się bezpłatne konsultacje z psychologiem. Zapisy na konsultacje w zakrystii. Po Mszy św o 18.00 w kościele  odbędzie  się  spotkanie  Czcicieli Szkaplerza Karmelitanskiego.
 1. W środę od godz. 18.30 do 20.00 czynna jest Poradnia Rodzinna.
 2. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dzieła Caritas.
 3. Pragniemy przypomnieć, że w każdy piątek o godz. 19.00 w kancelarii odbywa się spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Sakramentem Chrztu św.
 4. W piątek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy ROK I.
 5. Próby scholii dziecięcej „Oremus” odbywają się w piątki od godz. 18.00 do 19.00 w sali nad zakrystią. Próby chóru dorosłych odbywają się w piątki w sali nad zakrystią między godz. 19.00 a 20.00.
 6. W sobotę w kaplicy odbędzie się spotkanie z firmą szyjącą stroje dla dzieci komunijnych. Rodziców wraz z Synami zapraszamy na godz. 9.00, zaś Rodziców z Córkami na godz. 9.30.
  O godz. 10.00 zgodnie z podanym wcześniej harmonogramem w budynku Kościoła odbędzie się kolejne spotkanie dla Rodziców i Dzieci przed Sakramentem Pierwszej Komunii św.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i zostanie odmówiony akt zawierzenia Sercu Pana Jezusa. Ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na Seminarium Duchowne. Tego dnia po każdej Mszy św. będzie odbywała się zbiórka do puszek na pomoc migrantom.
 8. Eucharystia w intencji osób zmarłych, polecanych w wypominkach jest sprawowana przez cały listopad o godz. 18.00 a nazwiska i imiona osób zmarłych odczytywane są od godz. 17.30. Przez cały rok Msza wypominkowa będzie celebrowana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 a wypominki będziemy odczytywać od godz. 17.15. Do końca listopada można przynosić kartki wypominkowe.
 9. Przypominamy, że przez cały listopadzie można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować w intencji zmarłych. Aby uzyskać odpust należy: być w stanie łaski uświęcającej, wzbudzić pragnienie otrzymania odpustu, nawiedzić cmentarz – jeśli stan zdrowia na to pozwala, a także przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach, które w swoim sercu nosi Ojciec Święty.
 10. Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.
  W poniedziałki Adoracja trwa od godz. 15.00 do godz. 18.00, zaś we wtorki, środy, czwartki i piątki od godz. 9.30 do 18.00. Na stoliku pod chórem znajduje się zeszyt dyżurów adoracyjnych, w którym można zgłosić chęć Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych porach.
 11. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.

16. Diecezjalne  Dziękczynienie  za  dar beatyfikacji Prymasa  Stefana Kardynala Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej w przyszłą niedzielę  21 listopada  o 12.30 w katedrze św. Floriana.

 

Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio
Ks. Prałat Andrzej Kuflikowski

Ogłoszenie o synodzie.

 

W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne na stolikach na tyłach naszego kościoła, ale można je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

 

Katecheza nr 158

Gdy człowiek sporadycznie patrzy w nocy w niebo, to jedyne co jest w stanie na nim dojrzeć to to, czy jest tam księżyc czy go nie ma. Gdy przygląda się uważniej zobaczy także gwiazdy. Gdy często spogląda w niebo, zauważy, że czasami gwiazd jest więcej niż innym razem. Co więcej, dostrzeże, że gwiazdy układają się w takie a nie inne gwiazdozbiory. Zauważy także, że czasami niektóre święcą mocniej. W końcu zacznie sobie zadawać pytanie: dlaczego tak jest? Dlaczego czasami gwiazdy są widoczne, innym razem nie. Dlaczego tworzą takie a nie inne gwiazdozbiory. Jego wrażliwość wzrasta, gdy długo wpatruje się w niebo.

Podobnie jest z naszym sumieniem. Gdy spowiadamy się sporadycznie, to jedyne co widzimy w sumieniu to to, czy kogoś zabiłem, okradłem czy zdradziłem. Gdy przyglądamy się uważniej, czyli spowiadamy częściej, widzimy, że słabości mamy więcej, że jest nad czym pracować. Że występują także inne grzechy, niż zabójstwo, kradzież czy zdrada. W końcu zaczynamy sobie zadawać pytanie, nie tylko co złego zrobiliśmy, ale także dlaczego to zrobiliśmy. W rozwoju duchowym to pytanie jest kluczowe – dlaczego? Dlaczego zgrzeszyłem, dlaczego odrzuciłem Boga?

W konfesjonale spowiadamy się z owoców grzechu, bo w rachunku sumienia pytamy: Co złego zrobiłem? Oprócz tego pytania, trzeba zadawać sobie inne: Dlaczego to zrobiłem? Pytanie – dlaczego, sprowadza moje rozważanie z poziomu owocu grzechu, do poziomu korzenia. By pozbyć się chwastów, nie wystarczy je ściąć przy ziemi, trzeba pozbyć się korzeni, z grzechem jest bardzo podobnie.