28 stycznia 2024 IV niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś o godz. 17.15 odbędzie się nabożeństwo różańcowe.
 2. Dziś o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. przez wstawiennictwo św. Charbela – patrona osób chorych. Podczas tej Mszy św. osoby chore będą mogły przyjąć namaszczenie olejami św. charbela. Intencję na tę Mszę św. można składać do skrzynki intencji znajdującej się przy relikwiach i obrazie św. Charbela.
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. przez wstawiennictwo św. Joanny Berety Molli – patronki rodziców i małżeństw starających się o potomstwo. Intencję na tę Mszę św. można składać do skrzynki intencji. Na tę Mszę św. zapraszamy wspólnotę Różaniec Rodziców za Dzieci.
 4. We wtorek o godz. 19.00 w kancelarii odbywają się bezpłatne porady psychologa.
 5. We wtorek o godz. 19.00 w bibliotece parafialnej odbędzie się spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.
 6. W każdą środę od godz. 18.30 do 20.00 w bibliotece parafialnej czynna jest poradnia rodzinna.
 7. W czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Różaniec Panów i wspólnotę Totus Tuus.
 8. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas każdej Mszy św. będzie błogosławienie świec. Porządek Mszy św. tego dnia będzie następujący: 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 17.00, 18.00 i 20.30. O godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. za osoby konsekrowane. Ofiary zebrane tego dnia na tacę przeznaczone będą na zakony. Świece do nabycia już dziś na stoliku pod chórem.
 9. W piątek 2 lutego kancelaria parafialna nieczynna.
 10. W piątek o 20.30 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o pokój o zgodę.
 11. W sobotę między o godz. 9.00 Msza św. wspólnoty Różańcowej. Po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona konferencją o godz. 11.00.
 12. W sobotę między godz. 9.30 a 12.00 kapłani będą odwiedzali chorych z posługą sakramentalną.
 13. W przyszłą niedziele w naszym sanktuarium o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji wszystkich małżeństw.
  Te pary, które w 2023 roku obchodziły okrągłe jubileusze małżeńskie prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, w celu przygotowania dla Nich okolicznościowych pamiątek.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za pomoc w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowych.
 15. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
 16. Prosimy wszystkich parafian i gości, aby do zakrystii udawali się dopiero po pieśni kończącej Mszę św.
 17. Przypominamy, że w każdą sobotę między godz. 17.00 a 18.00 w naszym kościele istnieje możliwość spowiedzi. Osoby starsze, bądź słabosłyszące mogą skorzystać ze spowiedzi w konfesjonale zamykanym, zlokalizowanym pod chórem podczas Mszy św. o godz. 10.30 w każdą niedzielę.
 18. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli nas po kolędzie. W najbliższym tygodniu planujemy odwiedzić naszych parafian zamieszkujących następujące bloki.
poniedziałek – ul. Bora Komorowskiego 33, ul. Fieldorfa 5, 7, 9

wtorek – ul. Fieldorfa 8, 10, 10a

środa – ul. Bora Komorowskiego 21, ul. Kwiatkowskiego 1

czwartek – ul. Kwiatkowskiego 2,4,5,6,7

sobota – ul. Kwiatkowskiego 10, 12, ul. Brygady Pościgowej 2, 4, 6

Ksiądz Proboszcz Andrzej Kuflikowski
Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio

Katecheza nr 278

Pewne produkty wymagają rozwodnienia.  Generalnie woda pomaga. Bez nie byłoby przecież życia. Ale ta samo woda, która podtrzymuje życie, potrafi je czasem zabrać.

Dziś wielu katolików rozwadnia nauczanie kościoła. Przyzwyczajeni do mentalności konsumpcyjnej wybierają z Bożego skarbca
te przykazania, które im pasują. Zaś te, które ich uwierają starają się rozwodnić. Przyznają się do Boga i są za aborcją. Otwarty katolicyzm. Otwarty to może być sklep. I otwarte powinny być głowy.

Pewnych rzeczy nie można rozwadniać. Jeśli do soku nalejemy zbyt dużo wody, to utraci swój smak i wartości odżywce. W efekcie jedyne co będzie mieć wspólnego z sokiem to kolor.

Dziś wielu chrześcijan właśnie w ten sposób podchodzi do swojej wiary. Aby został generalny zarys chrześcijaństwa zaś środek jest nieważny. A to tego środka, od wnętrza człowieka zależy zbawienie.