25 lutego 2024 II Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIADUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś przypada Niedziela Misyjna. Po każdej Mszy św. jest prowadzona zbiórka do puszek na cele misyjne.
2. Dziś o godz. 17.15 odbędzie się nabożeństwo Gorzkich Zali. Naukę pasyjną wygłosi O. Azariasz Hess.
3. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molli – patronki małżeństw starających się o potomstwo. Intencję na tę Mszę św. można składać do skrzynki intencji znajdującej się przy obrazie i relikwiach św. Beretty Molli. Po Mszy odbędzie się spotkanie wspólnoty Różaniec Rodziców za Dzieci.
4. We wtorek o godz. 19.00 w kancelarii odbywają się bezpłatne porady psychologa.
5. W środę o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św. przez wstawiennictwo św. Charbela – patrona osób chorych z możliwością przyjęcia namaszczenia olejami świętego. Intencje na tę Mszę św. można składać do skrzynki intencji.
6. W każdą środę od godz. 18.30 do 20.00 w bibliotece parafialnej czynna jest poradnia rodzinna.
7. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Z sakramentu pokuty i pojedniania będzie można skorzystać podczas każdej Mszy św. Porządek Mszy św. tego dnia będzie następujący: 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 17.00, 18.00 i 20.30.
8. Msza św w intencji Ojczyzny o 20.30.
9. W piątki Wielkiego Postu odbywają się nabożeństwa Drogi krzyżowej. W naszej parafii są sprawowane o godz. 9.30, 17.15 – dla dzieci, 18.30 i 20.00.
10. W sobotę o godz. 9.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca. Podczas tej Mszy św. Wspólnota Żywego Różańca odnowi swoje przyrzeczenia. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona konferencją o godz. 11.00.
11. W sobotę o godz. 9.30 odbędzie się zbiórka kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy.
12. W sobotę między godz. 10.00 a 12.00 kapłani będą odwiedzali chorych z posługą sakramentalną.
13. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy rodziców wraz z synami po odbiór strojów komunijnych, zaś o godz.18.30 rodziców wraz z córkami. Odbiór strojów będzie odbywał się w kaplicy.
14. Msza św. za Gen. A. E. Fieldorfa i żołnierzy wyklętych w przyszłą niedzielę o 12.00. Uroczystości rozpoczniemy od składania wieńcy przy pomniku Generała o 11.50. Serdecznie zapraszamy.
15.Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w środę 6 marca, o godz. 19.00 w kaplicy. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
16. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
17. Prosimy wszystkich parafian i gości, aby do zakrystii udawali się dopiero po pieśni kończącej Mszę św.
18. Parafialna Pielgrzymka Autokarowa bez nocnych przejazdów do Medjugorie- 24-30.08.2024 . Koszt 1900 zł. Zapisy w zakrystii.
19. Widowisko muzyczno-filmowe dedykowane pamięci Hieronima Dekutowskiego „Zapory” w 75 r. Jego śmierci zaprezentują aktorzy, woakliścii muzycy z zespołu „ Sonanto” w poniedziałek 4 marca 2024 o 19.00 w Sali widowiskowej Terminalu Kultury Gocław. Wstęp wolny.
20. Przypominamy, że w każdą sobotę między godz. 17.00 a 18.00 w naszym kościele istnieje możliwość spowiedzi. Osoby starsze, bądź słabosłyszące mogą skorzystać ze spowiedzi w konfesjonale zamykanym, zlokalizowanym pod chórem podczas Mszy św. o godz. 10.30 w każdą niedzielę.

Ksiądz Proboszcz Andrzej Kuflikowski
Kustosz Sanktuarium św. Ojca Pi

Katecheza nr 284

Pielęgnować należy kwiaty bo uschną. Albo cerę, żeby zmarszczek nie było widać. Szczególnie należy pielęgnować związek. Generalnie pielęgnować można wszystko.  Prawie wszystko. Bo są rzeczy i stany, których pielęgnować nie należy np. urazę,
gniew czy złość.

Szczególnie ciężko żyć w małżeństwie z kimś, kto pielęgnuję właśnie takie postawy. Niby wybaczył, niby zapomniała, ale nigdy nie wiadomo kiedy to co miało już nie wracać, wróci ze zdwojoną siłą.

Podstawową umiejętnością w małżeństwie, w rodzinie, szerzej w życiu jest umiejętność wybaczania.

Drodzy małżonkowie pamiętajcie – dojrzali ludzie mogą się ze sobą kłócić, ale nie mogą się na siebie obrażać.