14 kwietnia 2019 -Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – Ogłoszenia Duszpasterskie

14 kwietnia 2019
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. W dniu dzisiejszym na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy podczas każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie palm. Palmy za ofiarę dobrowloną ofiarą można nabyć u naszych Pań ze wspólnoty Żywego Różańca. Dochód ze sprzedaży palm przeznaczamy na budowę naszego hospicjum.
2. Ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z nauką pasyjną „ Śmierć Pana Jezusa „ i procesją eucharystyczną odbędą się dzisiaj o 17.15. Zapraszamy.
3. Biskup Romuald Kamiński będzie celebrował dzisiaj Mszę św o 18.00, poświęci palmy, poprowadzi Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii tj.
ul. Fieldorfa, Bora-Komorowskiego, Jugosłowiańską. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy pomniku Gen. Fieldorfa. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie. Prosimy o zabranie ze sobą na to nabożeństwo małych krzyży i świec.
4. Skarbonki jałmużny wielkopostnej składamy do kosza przy ołtarzu.
5. Próba przed bierzmowaniem w Wielki Poniedzialek o 19.00 w kościele.

6. Zbiórka dla wszystkich ministrantów w sprawie Triduum Paschalnego w Wielki Wtorek o 19.00 w kościele.
7. Kancelaraia parafialna czynna do Wielkiej Środy włącznie.
8. W Wielki Czwartek dzień ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia nie ma Mszy św porannych. Spowiadamy od 7.00 do 9.00. Następnie kapłani udają się do katedry św. Floriana, gdzie o 10.00 razem ze swoim biskupem celebrują Mszę Świętą Krzyżma w czasie której odnowią swoje kapłańskie przyrzeczenia, a ks. Biskup poświęci oleje chrztu i chorych.
Popołudniu spowiedź św. od 16.30 do 17.30. Msza św. Wieczerzy Pańskiej
z obrzędem umywania nóg o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, którą będzie znajdować się w kaplicy i tam też adoracja do 22.00.
9. W Wielki Piątek spowiedź św. rano od 7.00 do 9.00 i popołudniu od 15.00
do 17.30. Adoracja Pana Jezusa tego dnia w Ciemnicy od 7.00 do 17.30. Ciemna Jutrznia i Godzina czytań o 9.00. Zaś Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 15.00.
W Wielki Piątek kościół na całym świecie nie celebruje Eucharystii. Tego dnia punktem kulminacyjnym są wydarzenia na Golgocie. Liturgii Męki Pańskiej
o 18.00,będzie przewodniczył Rektor naszego seminarium warszawskopraskiego ks. prof. dr hab. Krzysztof Warchałowski. Podczas, tej liturgii wysłuchamy opisu Męki Jezusa Chrystusa wg. św. Jana
i będziemy oddawać cześć Krzyżowi, postarajmy się o ducha modlitwy
i skupienia: w procesji do Krzyża uświadommy sobie co Jezus zrobił dla nas i czy my to doceniamy i czy na to zasługujemy. Po przyjęciu Komunii św. złożymy Pana Jezusa w Grobie Pańskim. Adoracja do 22.00. Po liturgii Wielkiego Piątku droga krzyżowa w kościele. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. Tego dnia nie bójmy się głodu i zmęczenia, godnie przeżyjmy Pamiątkę śmierci Pana Jezusa.
10. W Wielką Sobotę spowiedź św. od 7.00 do 18.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od 7.00 do 18.00. Ciemna Jutrznia i Godzina Czytań o 9.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Adoracja przy Grobie Pańskim od 7.00 do 18.30. Liturgia Wigilii Paschalnej o 19.00. Początek na placu kościelnym. Przynosimy świece.
11. Rezurekcja w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 rano. Procesją pójdziemy trzy razy dookoła naszego kościoła, prosimy nie parkować samochodów przy kaplicy i na na trasie procesji przy figurze Matki Bożej. Zapraszamy młodzież do niesienia chorągwi, figur a dziewczynki do sypania kwiatów. W Wielkanoc nie ma Mszy św. o 7.30. Pozostałe Msze św. wg. Porządku niedzielnego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 15.00.
12. Porządek Mszy św. Poniedziałek Wielkanocny tak jak w każdą niedzielę. Taca w Poniedziałek Wielkanocny na KUL.
13. Bardzo serdecznie zapraszamy na Liturgię Wielkiego Tygodnia, znajdżmy czas na adorację w Ciemnicy i przy Bożym Grobie, pamiętajmy o spowiedzi św., pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwach i w czasie porządków na cmentarzac.
14. Parafialna pielgrzymka autokarowa do Medjugorie 18-25 sierpnia 2019 . Koszt 1700 zł. Zapisy w zakrystii.
15. Pielgrzymka samolotowa do Lourdes-Montserrat i Barcelony; 2-7 czerwca 2019. Koszt 2690 zł. Zapisy w zakrystii.
16. Pielgrzymka samolotowa do Rzymu i San Giovanni Rotondo, Asyżu, Cassci, Manopello; 4-10 pazdziernika 2019. Koszt 2690 zł. Zapisy w zakrystii.
17. Prasa katolicka pod chórem.

Ks. Andrzej Kuflikowski
Proboszcz

Katecheza nr 23
W życiu każdej rodziny są różnorakie chwile. Czasami relacje między rodzeństwem bywają napięte, bo bracia mają rozbieżne zdania, inne charaktery i usposobienie. Czasami stosunki między dziećmi a rodzicami też bywają trudne. Rodzice chcą dobrze, a dzieci chcą decydować same o sobie i konflikt gotowy. Brakuje czasu na rozmowę, spotkanie czy nawet zwykły telefon, bo wszyscy gdzieś biegną i każdemu się spieszy. Jednak w życiu każdej rodziny, nawet tej najbardziej zagonionej są chwile gdy wszyscy się jednoczą, zatrzymują, nagle znajdują czas. Nagle okazuje się, że korporacja bez menagera nie upadnie, bank bez prezesa nie zbankrutuje. Okazuje się, że można przeżyć dzień bez diety czy treningu. Sytuacje, które sprawiają, że nagle w życiu liczy się coś więcej niż praca, kariera, pieniądz i pęd zwykle bywają trudne. Takie sytuacje to najczęściej nieoczekiwana choroba bądź śmierć kogoś bliskiego. Raptem praca, dodatkowe zajęcia, ćwiczenia na siłowni czy spotkania służbowe okazują się już nie aż tak ważne.
Czasami śmierć przychodzi niespodziewanie, bez zapowiedzi. Innym razem można się jej spodziewać. Ale nigdy nie znamy dnia ani godziny jej przyjścia. Prawie nigdy, bo jest taki przypadek śmierci, o którym wszyscy wiemy. Jest taka śmierć, której datę wszyscy znamy. Jest taka godzina, która musi wybić i jest taki Człowiek, a dokładnie Bóg –Człowiek, który musi umrzeć. Ta godzina już się zbliża, ten dzień już niedługo.
Tak jak rodzina wokół szpitalnego łóżka swego umierającego Ojca, tak jak dzieci wokół mogiły bliskiej osoby i my zgromadźmy się podczas świętego Triduum Paschalnego wokół naszego Pana Jezusa Chrystusa.
Chcemy z Nim zmartwychwstać, jednak by to się dokonało najpierw w Wielki Czwartek spożyjmy wraz z Nim wieczerzę. W Wielki Piątek bądźmy z Nim na Golgocie. Nie zostawiajmy Chrystusa w te dni samego. Gdy Ojciec odchodzi, dzieci powinny czuwać. Czy weźmiesz udział w Triduum Paschalnym?